www.bialystok.jard.plBIALYSTOK.JARD.PL


Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Do NOWEGO ROKU z JARDem zostało:
GALERIE ZDJĘĆ
Motoryzacja


15:21:40 20-07-2017r.


Zmiany na Legionowej i Kaczorowskiego. Rusza przebudowa ulic


Od 20 lipca zostanie zmieniona organizacja ruchu na fragmencie ul. Legionowej. Zmiany są związane z rozpoczynającą się przebudową tej ulicy oraz ul. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego. Inwestycja przyczyni się do poprawy komunikacji w mieście i ułatwi przejazd autobusom.


źródło: pixabay.com

źródło: pixabay.com


Od czwartku (20 lipca) wystąpią utrudnienia w ruchu związane z budową ulicy Legionowej i Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego. W pierwszej kolejności będą wykonywane roboty drogowe, sanitarne oraz energetyczne. W związku z tym zostaną wprowadzone zmiany w dotychczasowej organizacji ruchu.

Podczas pierwszego etapu prac nastąpi całkowite zamknięcie jednej jezdni ul. Legionowej na odcinku od ul. M. Curie-Skłodowskiej do ul. Cieszyńskiej. Utrudnienia dotyczyć będą kierowców jadących w kierunku ul. Wiejskiej, natomiast ruch w kierunku ul. H. Sienkiewicza odbywać się będzie bez zakłóceń. Także autobusy będą kursowały trasami zastępczymi. Dotyczy to linii: 3, 6, 16, 17, 19, 104 i N3. Szczegółowy opis zmian można znaleźć na stronie internetowej Białostockiej Komunikacji Miejskiej www.komunikacja.bialystok.pl.

Inwestycja będzie polegała na budowie ul. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego na odcinku od ul. Cieszyńskiej do ul. Rynek Sienny. Przebudowany zostanie również dalszy fragment drogi – czyli ul. Legionowa – na odcinku od Rynku Siennego do ul. M. Skłodowskiej–Curie. Długość ulic, które mają być przebudowane, wynosi w sumie ok. 660 m. Na tym odcinku zostanie położona nowa nawierzchnia jezdni, parkingi, chodniki i zjazdy.

Ulica Legionowa będzie miała po dwa pasy ruchu w każdą stronę. Na całej długości wiodącej w stronę centrum, czyli do ul. M. Skłodowskiej–Curie, zostanie wytyczony buspas na dobudowanym pasie. Po drugiej stronie buspas zostanie utworzony na odcinku od ul. Pięknej w kierunku ul. Kaczorowskiego. Pomiędzy ul. Cieszyńską a Rynkiem Siennym powstanie droga rowerowa, która będzie kolejnym uzupełnionym fragmentem sieci ścieżek w naszym mieście. Zostanie też zbudowana kanalizacja teletechniczna i kanał deszczowy, a wzdłuż jezdni pojawi się nowe oświetlenie uliczne.

(ddb24.pl, mł)


Inne najcześciej czytane...


Motoryzacja


pokaż cały dział »

Wiadomości regionalne


pokaż cały dział »

Najciekawsze


pokaż cały dział »

Wiadomości


pokaż cały dział »

Gospodarka


pokaż cały dział »

Rozrywka


pokaż cały dział »

Sport


pokaż cały dział »

Zdrowie


pokaż cały dział »

Turystyka


pokaż cały dział »

Kulinaria


pokaż cały dział »

Moda i uroda


pokaż cały dział »

Praca i szkolenia


pokaż cały dział »

Imprezy jard


pokaż cały dział »

Jaga


pokaż cały dział »

Konkursy


pokaż cały dział »

Tele jard


pokaż cały dział »

Jard 24


pokaż cały dział »


» Komunikacja miejska » PKP » PKS

» Napisz do nas

*

Copyright © 2014-2015 www.jard.pl

*stat4u

projekt ikon: icons8.comDo poprawnego wyświetlania strony masz za starą wersję przeglądarki internetowej!


Zainstaluj najnowszą wersję


Mozilla Firefox 3.6+ Google Chrome 7+ Opera 10.6+ Apple Safari 5.0.2+ Microsoft Internet Explorer 9+