www.bialystok.jard.plBIALYSTOK.JARD.PL


Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Do NOWEGO ROKU z JARDem zostało:
GALERIE ZDJĘĆ
Motoryzacja


16:26:00 13-04-2018r.


Zadbaj o auto wiosną


Coraz większa liczba ciepłych dni skłania nas do przebywania na świeżym powietrzu. Wykorzystajmy ten czas efektywnie i zadbajmy w należyty sposób o nasze auto. Bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja nadwozia szczególnie po trudach zimowej jazdy.


źródło: pixabay.com

źródło: pixabay.com


Jeżeli dbamy o swoje auto, to nie powinniśmy zapominać o pielęgnacji nadwozia po zimie. Jest to szczególnie ważne, ponieważ podczas eksploatacji samochodu zimą na karoserii oraz podwoziu odkłada się spora ilość soli służącej do posypywania dróg. Niestety sól ta w bardzo destrukcyjny sposób wpływa na nadwozie i podwozie naszego auta. Dlatego po zimie zaleca się dokładne wymycie nadwozia i podwozia na myjni bezdotykowej. Pamiętajmy jednak, że w przypadku mycia podwozia należy uważać na delikatne elementy znajdujące się pod naszym autem, między innymi na okablowanie sond lambda. Przy nieumiejętnym myciu możemy przez przypadek taką wiązkę przewodów uszkodzić. Pamiętajmy także o dokładnym wymyciu nadkoli oraz samych kół, w których również odkłada się spora ilość soli.

Pamiętajmy także o odpowiednim przygotowaniu kół letnich przed ich zamontowaniem. Zaleca się przed montażem dokładnie umyć wszystkie koła oraz zabezpieczyć je specjalnymi preparatami. Dzięki temu podczas eksploatacji bród i pył będzie osadzał się w znacznie mniejszym stopniu. Oprócz wizyty w myjni ciśnieniowej warto nasze auto umyć ręcznie. Jest to bez wątpienia dużo bezpieczniejszy sposób niż korzystanie z myjni ciśnieniowej. Przed wiosenną jazdą warto dokładnie umyć szyby zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz. Odpowiednie umycie zapewnie większą widoczność podczas deszczu oraz w słoneczne dni. Warto zastosować specjalne preparaty zabezpieczające dzięki którym woda będzie szybciej spływać z szyb, a co za tym idzie jazda będzie bardziej komfortowa. Ma to szczególne znaczenie w przypadku szyb bocznych.

Na koniec warto także zadbać o wnętrze naszego auta. Poza odkurzaniem warto oczyścić wszystkie zakamarki auta za pomocą specjalnych nawilżanych chusteczek. Zaleca się zastosowanie preparatów ochronnych do kokpitu dzięki którym będzie on bardziej odporny na promieniowanie UV. Jeżeli sytuacja tego wymaga to okres wiosenny jest idealnym czasem na wypranie tapicerki oraz konserwację tapicerki skórzanej.

(mł)


Inne najcześciej czytane......wkrótce...


Motoryzacja


pokaż cały dział »

Wiadomości regionalne


pokaż cały dział »

Najciekawsze


pokaż cały dział »

Wiadomości


pokaż cały dział »

Gospodarka


pokaż cały dział »

Rozrywka


pokaż cały dział »

Sport


pokaż cały dział »

Zdrowie


pokaż cały dział »

Turystyka


pokaż cały dział »

Kulinaria


pokaż cały dział »

Moda i uroda


pokaż cały dział »

Praca i szkolenia


pokaż cały dział »

Imprezy jard


pokaż cały dział »

Jaga


pokaż cały dział »

Konkursy


pokaż cały dział »

Tele jard


pokaż cały dział »

Jard 24


pokaż cały dział »


» Komunikacja miejska » PKP » PKS

» Napisz do nas

*

Copyright © 2014-2015 www.jard.pl

*stat4u

projekt ikon: icons8.comDo poprawnego wyświetlania strony masz za starą wersję przeglądarki internetowej!


Zainstaluj najnowszą wersję


Mozilla Firefox 3.6+ Google Chrome 7+ Opera 10.6+ Apple Safari 5.0.2+ Microsoft Internet Explorer 9+