www.bialystok.jard.plBIALYSTOK.JARD.PL


Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Do NOWEGO ROKU z JARDem zostało:
GALERIE ZDJĘĆ
Gospodarka

Najciekawsze


10:47:30 29-12-2017r.


Za butelkę wrzuconą w sylwestra do kosza można w Gdańsku wygrać rower


Wystarczy wrzucić butelkę po szampanie do specjalnego kontenera i czekać na losowanie nagród. Kilka tysięcy osób co roku uczestniczy w Gdańsku w Sylwestrowym Konkursie Butelkowym.


pixabay.com

pixabay.com


Zabawa, organizowana już po raz jedenasty, to inicjatywa radnych. Celem przedsięwzięcia jest zwiększenie bezpieczeństwa podczas imprezy sylwestrowej i ograniczenie śmieci. 

„Dwanaście lat temu słychać było głosy, że na Targu Węglowym była masa rozbitych butelek, że zakład sprzątający miał bardzo dużo pracy, i powtarza się to co roku. Wymyśliliśmy więc Sylwestrowy Konkurs Butelkowy” – wspomina Bogdan Oleszek, przewodniczący Rady Miasta Gdańska. 

Jak podkreśla gdański samorząd, o ich pomyśle wiedzą już w całej Polsce. „Dużo osób do nas dzwoni z zapytaniem o ten konkurs. Zainteresowanie jest w innych dużych polskich miastach, które mają podobne imprezy jak nasz Koncert Sylwestrowy - pytają jak taka akcja wygląda, ile pojemników jest potrzebnych, czy ludzie chętnie wrzucają, i co im za to dajemy” – opowiada Oleszek. 

Cztery kosze, a właściwie duże zielone kontenery, staną na Targu Węglowym, gdzie odbywać się będzie miejska impreza sylwestrowa, i pod Zieloną Bramą. 

„Wystarczy podejść i wrzucić butelkę. Wcześniej należy umieścić w środku karteczkę z imieniem i nazwiskiem oraz numerem telefonu. 4 stycznia, po zwiezieniu wszystkich kontenerów do naszego zakładu w Szadółkach, nastąpi otwarcie butelek i wylosowanie szczęśliwców, na których czekają nagrody” - zachęca Michał Dzioba, prezes Zakładu Utylizacyjnego w Gdańsku. 

Nagrody to rower, soundbar, odtwarzacz blu-ray, głośnik bezprzewodowy, miniwieża i smartfon. Akcja ma także wymiar charytatywny. 

Za każde zebrane 5 kg szkła Zakład Utylizacyjny przeznaczy 2018 groszy na działalność charytatywną Fundacji „Obudź nadzieję”. 

Jak informuje miasto, w poprzedniej edycji Sylwestrowego Konkursu Butelkowego zebrano prawie 1300 kg szkła. Dzięki temu Pomorskie Hospicjum dla Dzieci otrzymało od Zakładu Utylizacyjnego 5164 zł. 

Źródło: UM Gdańsk/aba/www.kurier.pap.pl


Inne najcześciej czytane...


Najciekawsze


pokaż cały dział »

Gospodarka


pokaż cały dział »

Wiadomości regionalne


pokaż cały dział »

Wiadomości


pokaż cały dział »

Motoryzacja


pokaż cały dział »

Rozrywka


pokaż cały dział »

Sport


pokaż cały dział »

Zdrowie


pokaż cały dział »

Turystyka


pokaż cały dział »

Kulinaria


pokaż cały dział »

Moda i uroda


pokaż cały dział »

Praca i szkolenia


pokaż cały dział »

Imprezy jard


pokaż cały dział »

Jaga


pokaż cały dział »

Konkursy


pokaż cały dział »

Tele jard


pokaż cały dział »

Jard 24


pokaż cały dział »


» Komunikacja miejska » PKP » PKS

» Napisz do nas

*

Copyright © 2014-2015 www.jard.pl

*stat4u

projekt ikon: icons8.comDo poprawnego wyświetlania strony masz za starą wersję przeglądarki internetowej!


Zainstaluj najnowszą wersję


Mozilla Firefox 3.6+ Google Chrome 7+ Opera 10.6+ Apple Safari 5.0.2+ Microsoft Internet Explorer 9+