www.bialystok.jard.plBIALYSTOK.JARD.PL


Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Do NOWEGO ROKU z JARDem zostało:
GALERIE ZDJĘĆ
Motoryzacja


13:03:10 29-05-2018r.


Większe umiejętności młodego kierowcy, to większe bezpieczeństwo


W sobotę, 26 maja 2018 w godzinach od 9:00 do 14:00 w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Ruch Drogowego przy ul. Wiewiórczej 64 w Białymstoku przeprowadzone zostały zajęcia praktyczne skierowane do wytypowanych przez szkoły uczniów posiadających już prawo jazdy. Celem warsztatu jest poprawa umiejętność prowadzenia samochodu osobowego.


źródło: pixabay.com

źródło: pixabay.com


Uczestnicy mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności podczas jazdy na trolejach (kontrolowany poślizg) jazdy z talerzem Stewarta (płynność jazdy), a także podczas jazdy samochodowym torem przeszkód .

W 2016 roku wskaźnik zagrożenia polskiej młodzieży w ruchu drogowym był o ponad 50% wyższy niż średnia w Unii Europejskiej. Wspólna troska o bezpieczeństwo tej grupy wiekowej powinna skupiać się na zmniejszaniu zagrożeń uczestników ruchu drogowego i przede wszystkim prowadzić do kształtowania takich nawyków i zachowań wśród młodzieży, by w przyszłości, jako ludzie stojący u progu dorosłości nie ginęli na drogach i nie stanowili zagrożenia dla innych uczestników ruchu.

Konsekwentna edukacja oraz współdziałanie wszystkich dorosłych zaangażowanych w wychowanie dzieci i młodzieży poruszających się jako piesi, rowerzyści, a także kierujący pojazdami, służą podnoszeniu poziomu bezpieczeństwa na polskich drogach. Tym bardziej organizacja spotkań z przedstawicielami służb i instytucji, pracujących na rzecz wpierania bezpieczeństwa ruchu drogowego, a tym samym rozumiejących zagrożenia i uwarunkowania tej przestrzeni życia, staje się skutecznym i nieodzownym narzędziem w edukowaniu i utrwalaniu pożądanych postaw i zachowań dzieci i młodzieży.

- Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku oraz Zarząd Okręgu Polskiego Związku Motorowego w Białymstoku zorganizował projekt „MŁODZI BEZPIECZNI NA DRODZE”. Celem naszego przedsięwzięcia jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez  zwiększenie świadomości młodzieży w zakresie praw i obowiązków każdej ze stron ruchu drogowego, a także poprzez zajęcia praktyczne podnoszące faktyczne umiejętności bezpiecznego i płynnego poruszania się pojazdem po drodze – mówi Maciej Biernacki, szefujący WORD.

Do tej pory zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wzięło w nich udział już ponad 1500 uczniów z 50 klas podlaskich szkół średnich. Spotkania prowadzone są przez doświadczonych egzaminatorów WORD Białystok, z którymi przyszli i obecni młodzi  kierowcy rozmawiali także na temat zagadnień związanych z egzaminem na prawo jazdy.

(ddb24.pl, mł)


Inne najcześciej czytane...


Motoryzacja


pokaż cały dział »

Wiadomości regionalne


pokaż cały dział »

Najciekawsze


pokaż cały dział »

Wiadomości


pokaż cały dział »

Gospodarka


pokaż cały dział »

Rozrywka


pokaż cały dział »

Sport


pokaż cały dział »

Zdrowie


pokaż cały dział »

Turystyka


pokaż cały dział »

Kulinaria


pokaż cały dział »

Moda i uroda


pokaż cały dział »

Praca i szkolenia


pokaż cały dział »

Imprezy jard


pokaż cały dział »

Jaga


pokaż cały dział »

Konkursy


pokaż cały dział »

Tele jard


pokaż cały dział »

Jard 24


pokaż cały dział »


» Komunikacja miejska » PKP » PKS

» Napisz do nas

*

Copyright © 2014-2015 www.jard.pl

*stat4u

projekt ikon: icons8.comDo poprawnego wyświetlania strony masz za starą wersję przeglądarki internetowej!


Zainstaluj najnowszą wersję


Mozilla Firefox 3.6+ Google Chrome 7+ Opera 10.6+ Apple Safari 5.0.2+ Microsoft Internet Explorer 9+