www.bialystok.jard.plBIALYSTOK.JARD.PL


Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Do NOWEGO ROKU z JARDem zostało:
GALERIE ZDJĘĆ
Turystyka


16:26:34 14-05-2018r.


W Legnicy powstanie park wodny „pod chmurką”


W Legnicy powstanie Letni Park Wodny, czyli odkryty park wodny, „pod chmurką”. To inwestycja legnickiego samorządu miejskiego.


zdjęcie ilustracyjne: pixabay.com

zdjęcie ilustracyjne: pixabay.com


Legnicki letni park wodny, pod nazwą „Aquafun Legnica”, będzie o tyle unikatowy, że powstanie na terenie zbudowanego w latach 20. XX wieku Kąpieliska Południowego, otwartego w 1924 r. Zachowane zostaną i poddane pieczołowitej renowacji wszystkie istniejące tam zabytkowe budowle modernistyczne. Nowe dobudówki nawiążą do tego stylu (projekt pozytywnie zaopiniował konserwator zbytków). Jednocześnie cała infrastruktura wodna i wypoczynkowa ma spełniać najnowsze standardy technologiczne.

Legnicki Letni Park Wodny zajmie powierzchnię ok. 24 tys. mkw. i będzie mógł przyjąć jednorazowo około 3 tysięcy osób. Będzie składał się m.in. z kilku basenów (pływackiego, rekreacyjnego, brodzika dla dzieci i brodzików przejściowych), których powierzchnia wyniesie ok. 1.650 mkw. Tereny zielone rozciągać się będą na przestrzeni 12,5 tys. mkw.

„Aquafun Legnica” wyposażony zostanie także w wielki wodny plac zabaw dla dzieci i dorosłych, składający się z czterech zjeżdżalni: pontonowej, „Cebuli” (50 m), Kamikaze i trzytorowy multislide (jedyny taki w regionie). Łączna długość zjeżdżali to ponad 200 metrów.

Kąpielisko zaoferuje również: wyspę zabaw dla dzieci, wodne i powietrzne masaże, rury wodne i rwącą rzekę, boisko, grill, siłownię plenerową, zaplecze socjalne i gastronomiczne, brodziki oraz strefę relaksu dla maluchów i dorosłych. Proces podgrzewania wody wspomagany będzie energią słoneczną z instalacji solarnej. Jej obieg będzie zamknięty i wyposażony w najnowocześniejsze filtry.

Letni Park Wodny „Aquafun Legnica” będzie dobrze skomunikowany z pobliskim Parkiem Miejskim, dzięki podziemnemu przejściu dla pieszych.

Miasto ma już pozwolenie na budowę tego obiektu i gotowy projekt. Koszt budowy szacowany jest obecnie na kilkanaście milionów złotych. Roczny koszt utrzymania całego obiektu może sięgnąć 2 mln zł.

- Realizacją tej inwestycji powinna zająć się spółka komunalna - Strefa Aktywności Gospodarczej – mówi prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski. – Projekt uchwały w tej sprawie w najbliższym czasie skieruję do Rady Miejskiej. Chcemy, by proces inwestycyjny rozpoczął się jeszcze w 2018 roku, po to, by obiekt mógł być udostępniony mieszkańcom już na przyszły sezon letni.

jmk/kurier.pap.pl
Źródło: UM Legnica


Inne najcześciej czytane...


Turystyka


pokaż cały dział »

Wiadomości regionalne


pokaż cały dział »

Najciekawsze


pokaż cały dział »

Wiadomości


pokaż cały dział »

Gospodarka


pokaż cały dział »

Motoryzacja


pokaż cały dział »

Rozrywka


pokaż cały dział »

Sport


pokaż cały dział »

Zdrowie


pokaż cały dział »

Kulinaria


pokaż cały dział »

Moda i uroda


pokaż cały dział »

Praca i szkolenia


pokaż cały dział »

Imprezy jard


pokaż cały dział »

Jaga


pokaż cały dział »

Konkursy


pokaż cały dział »

Tele jard


pokaż cały dział »

Jard 24


pokaż cały dział »


» Komunikacja miejska » PKP » PKS

» Napisz do nas

*

Copyright © 2014-2015 www.jard.pl

*stat4u

projekt ikon: icons8.comDo poprawnego wyświetlania strony masz za starą wersję przeglądarki internetowej!


Zainstaluj najnowszą wersję


Mozilla Firefox 3.6+ Google Chrome 7+ Opera 10.6+ Apple Safari 5.0.2+ Microsoft Internet Explorer 9+