www.bialystok.jard.plBIALYSTOK.JARD.PL


Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Do NOWEGO ROKU z JARDem zostało:
GALERIE ZDJĘĆ
Motoryzacja


12:18:13 09-03-2018r.


Używane samochody z fabryczną instalacją LPG


Na rynku aut używanych bez problemu znajdziemy samochody z instalacją LPG. W większości przypadków są to instalacje niefabryczne, zamontowane przez ówczesnych właścicieli. Coraz częściej możemy jednak natrafić na auta wyposażone w fabrycznąinstalację LPG. Czy takie auta są godne uwagi?


źródło: pixabay.com

źródło: pixabay.com


Wśród Polaków, krąży opinia, że co fabryczne to lepsze. Jednak w przypadku instalacji LPG nie do końca jest to prawda. Na samym wstępie należy rozgraniczyć przede wszystkim to, czy dana instalacja gazowa w takim samochodzie została zamontowana już na etapie produkcji w fabryce, czy dopiero później domontowana w Autoryzowanej Stacji Obsługi. W przypadku aut z pierwszej grupy faktycznie przeważają same korzyści, gdyż silnik już na etapie produkcji został odpowiednio wzmocniony i dostosowany do eksploatacji na gazie. Jednak na polskim rynku aut używanych samochody te stanowią zaledwie 10% oferty. Przeważająca większość to auta w których instalacja została „dołożona” w Autoryzowanej Stacji Obsługi.

Instalacje gazowe montowane w ASO praktycznie nie różnią się od tych montowanych w prywatnych warsztatach. Bardzo często zdarza się (choć nie zawsze), że to warsztaty prywatne wyspecjalizowane w montażu instalacji LPG zamontują ją lepiej niż Autoryzowana Stacja Obsługi. Dużo ważniejsze jest to, w jaki sposób auto było eksploatowane przez poprzedniego właściciela i czy dbał on o instalację. Pamiętajmy, że jazda na gazie to nie tylko same korzyści, ale także dodatkowe obowiązki dla użytkownika pojazdu. Przede wszystkim należy pamiętać o częstszej wymianie oleju, regularnej wymianie filtrów w instalacji, a także o okresowym kontrolowaniu parametrów pracy instalacji na komputerze diagnostycznym. Jeżeli właściciel postępował z instalacją tak jak należy, to w przypadku aut używanych praktycznie nie robi różnicy to czy instalacja została zamontowana w ASO czy teżw prywatnym warsztacie.

W tym miejscu należy wspomnieć jednak o jednej niewątpliwej zalecie fabrycznych instalacji gazowych. Jest to szczególnie ważne w przypadku aut nowych, które są jeszcze na gwarancji. W przypadku założenia instalacji LPG w Autoryzowanej stacji przez producenta nie stracimy tej gwarancji. W przypadku montażu instalacji w prywatnym warsztacie utracimy gwarancję producenta.

(mł)


Inne najcześciej czytane...


Motoryzacja


pokaż cały dział »

Wiadomości regionalne


pokaż cały dział »

Najciekawsze


pokaż cały dział »

Wiadomości


pokaż cały dział »

Gospodarka


pokaż cały dział »

Rozrywka


pokaż cały dział »

Sport


pokaż cały dział »

Zdrowie


pokaż cały dział »

Turystyka


pokaż cały dział »

Kulinaria


pokaż cały dział »

Moda i uroda


pokaż cały dział »

Praca i szkolenia


pokaż cały dział »

Imprezy jard


pokaż cały dział »

Jaga


pokaż cały dział »

Konkursy


pokaż cały dział »

Tele jard


pokaż cały dział »

Jard 24


pokaż cały dział »


» Komunikacja miejska » PKP » PKS

» Napisz do nas

*

Copyright © 2014-2015 www.jard.pl

*stat4u

projekt ikon: icons8.comDo poprawnego wyświetlania strony masz za starą wersję przeglądarki internetowej!


Zainstaluj najnowszą wersję


Mozilla Firefox 3.6+ Google Chrome 7+ Opera 10.6+ Apple Safari 5.0.2+ Microsoft Internet Explorer 9+