www.bialystok.jard.plBIALYSTOK.JARD.PL


Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Do NOWEGO ROKU z JARDem zostało:
GALERIE ZDJĘĆ
Sport


16:00:01 07-06-2018r.


Sztafeta Electrum Ekiden


W najbliższy weekend (9-10 czerwca) na stadionie lekkoatletycznym BOSiR odbędzie się kolejna białostocka impreza biegowa dla mieszkańców miasta i regionu. Swoich sił spróbuje kilkadziesiąt drużyn, również team pracowników Urzędu Miejskiego w Białymstoku. Wszystkim uczestnikom charytatywnej sztafety przyświeca jeden cel – pomoc podopiecznym Fundacji „Pomóż im”.


zdjęcie: bialystok.pl

zdjęcie: bialystok.pl


Charytatywna sztafeta maratońska „Electrum Ekiden – Pomóżmy Razem” (bieg główny oraz dla dzieci) w poprzednim roku zgromadziła ponad 1,6 tys. biegnących. Organizatorzy (Fundacje „Białystok Biega” i „Pomóż Im”, Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji) mają nadzieję, że na starcie tegorocznej sztafety kolejny raz zamelduje się rekordowa liczba biegaczy.

Bieg główny odbędzie się 10 czerwca. Weźmie w nim udział m.in. zespół, w którego składzie znaleźli się urzędnicy. W tej drużynie pobiegną: Anna Zaremba, Rafał Rudnicki, Krzysztof Lachowski, Andrzej Bański, Piotr Bilmin i Sebastian Sawczuk.

– Electrum Ekiden to kolejna impreza biegowa, którą wspieramy jako Miasto Białystok. To wydarzenie, które wyróżnia świetna organizacja i szczytny cel. Cieszę się, że po raz kolejny weźmie w nim udział team z Urzędu Miejskiego. Pobiegniemy, aby pomóc podopiecznym Fundacji „Pomóż Im” – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Rywalizujące w sztafecie drużyny razem muszą pokonać maratoński dystans czyli 42,195 km. Trasa została podzielona na 6 sztafetowych odcinków. Członkowie drużyn przebiegną w poszczególnych zmianach odpowiednio: 7,195 km, 10 km, 10 km, 5 km, 5 km i 5 km. To bezpośrednio od liczby startujących zespołów zależy wielkość pomocy, na jaką mogą liczyć podopieczni Fundacją „Pomóż Im”. Jedna trzecia opłaty startowej zostanie przekazana na rzecz Hospicjum dla Dzieci.

W biegu może wystartować każdy – niezależnie od formy czy poziomu wytrenowania. Zapisy na stronie www.electrumekiden.pl zostały zakończone. Jednak można jeszcze zarejestrować się w Biurze Zawodów (w budynku lodowiska BOSiR) – w sobotę w godz. 10.00-17.00 oraz w niedzielę w godz. 7.30-9.00.

W przeddzień biegu dorosłych (9 czerwca) po raz drugi w mini sztafecie wystartują dzieci. Drużyny składać się będą z 4 uczestników w wieku od 4 do 15 lat. Poszczególni zawodnicy będą mieli do pokonania 400 m. W trakcie imprezy, na płycie stadionu przy ul. 11 Listopada 28, na mieszkańców będą czekały dodatkowe atrakcje (np. dmuchane zabawki BOSiR).

Warto wiedzieć, że słowo „ekiden” pochodzi z języka japońskiego (ekiden-kyōsō) i oznacza długodystansowy bieg sztafetowy. Takie biegi są niezwykle popularne m.in. w Japonii, Australii, Nowej Zelandii, Kanadzie czy Stanach Zjednoczonych, a od 2015 roku również w Białymstoku. W pierwszej edycji białostockiej sztafety wystartowało 139 drużyn. Rok później było ich już 181, a w 2017 roku w biegu udział wzięły 202 ekipy.

oprac. Agnieszka Błachowska/bialystok.pl


Inne najcześciej czytane...


Sport


pokaż cały dział »

Wiadomości regionalne


pokaż cały dział »

Najciekawsze


pokaż cały dział »

Wiadomości


pokaż cały dział »

Gospodarka


pokaż cały dział »

Motoryzacja


pokaż cały dział »

Rozrywka


pokaż cały dział »

Zdrowie


pokaż cały dział »

Turystyka


pokaż cały dział »

Kulinaria


pokaż cały dział »

Moda i uroda


pokaż cały dział »

Praca i szkolenia


pokaż cały dział »

Imprezy jard


pokaż cały dział »

Jaga


pokaż cały dział »

Konkursy


pokaż cały dział »

Tele jard


pokaż cały dział »

Jard 24


pokaż cały dział »


» Komunikacja miejska » PKP » PKS

» Napisz do nas

*

Copyright © 2014-2015 www.jard.pl

*stat4u

projekt ikon: icons8.comDo poprawnego wyświetlania strony masz za starą wersję przeglądarki internetowej!


Zainstaluj najnowszą wersję


Mozilla Firefox 3.6+ Google Chrome 7+ Opera 10.6+ Apple Safari 5.0.2+ Microsoft Internet Explorer 9+