www.bialystok.jard.plBIALYSTOK.JARD.PL


Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Do NOWEGO ROKU z JARDem zostało:
GALERIE ZDJĘĆ
Wiadomości regionalne


18:24:16 06-02-2018r.


Spotkanie z historią Białegostoku


Osiemnastego lutego odbędzie się trzecia edycja Testu Wiedzy o Historii Białegostoku. Będzie to jedno z wydarzeń organizowanych w ramach 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczestnicy będą musieli wykazać się wiedzą m.in. o niepodległości oraz 50-leciu Muzeum Wojska. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne, zapisy jeszcze trwają.


zdjęcie: bialystok.pl

zdjęcie: bialystok.pl


W niedzielę (18 lutego) o godz. 17.00 w przeddzień 99. rocznicy wyzwolenia naszego miasta białostoczanie po raz trzeci będą mogli zmierzyć się z historią Białegostoku. Quiz wiedzy zostanie zorganizowany w kinie Forum przy ul. Legionowej. Do udziału w teście zgłosiło się ponad 50 osób, są jeszcze wolne miejsca, pojemność kina to 280 osób.

– To pomysł na propagowanie naszego miasta i jego historii, zachęta do lepszego poznania miejsca, w którym żyjemy – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. – Zapraszam białostoczan do sprawdzenia swojej wiedzy i do udziału w quizie.

W związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 50-leciem Muzeum Wojska w Białymstoku tegoroczny konkurs zostanie w części poświęcony tym zagadnieniom. Zwycięzcy otrzymają nagrody pieniężne: 3 tys. zł za pierwsze miejsce, 2 tys. zł za drugie i 1 tys. zł – trzecie. Dodatkowo wśród uczestników zostaną rozlosowane trzy nagrody rzeczowe. Nad przebiegiem konkursu będzie czuwać jury: prof. Adam Dobroński, dr Jerzy Milewski, Jolanta Szczygieł-Rogowska i Andrzej Lechowski.

Test będzie składał się z 40 pytań o charakterze zamkniętym, o zróżnicowanym stopniu trudności. Zgłoszenia od uczestników przyjmowane są do 16 lutego (decyduje data wpływu dokumentu). Uzupełnione dokumenty można dostarczyć osobiście, drogą pocztową (Muzeum Wojska w Białymstoku, ul. J. Kilińskiego 7, 15-089 Białystok) lub elektronicznie – test@mwb.com.pl.

Udział w teście może wziąć każdy, za wyjątkiem osób zawodowo zajmujących się historią lokalną (np. przewodników, nauczycieli, pracowników instytucji naukowych i kulturalnych). Wiek nie gra roli – w szranki mogą stanąć również osoby niepełnoletnie pod warunkiem, że przedstawią zgodę opiekunów.

Organizatorem testu jest Muzeum Wojska w Białymstoku, współorganizatorami – Białostocki Ośrodek Kultury oraz Polska Press. Szczegółowe informacje o teście są dostępne na stronie muzeum: www.mwb.com.pl.

Kamila Bogacewicz/bialystok.pl


Inne najcześciej czytane...


Wiadomości regionalne


pokaż cały dział »

Najciekawsze


pokaż cały dział »

Wiadomości


pokaż cały dział »

Gospodarka


pokaż cały dział »

Motoryzacja


pokaż cały dział »

Rozrywka


pokaż cały dział »

Sport


pokaż cały dział »

Zdrowie


pokaż cały dział »

Turystyka


pokaż cały dział »

Kulinaria


pokaż cały dział »

Moda i uroda


pokaż cały dział »

Praca i szkolenia


pokaż cały dział »

Imprezy jard


pokaż cały dział »

Jaga


pokaż cały dział »

Konkursy


pokaż cały dział »

Tele jard


pokaż cały dział »

Jard 24


pokaż cały dział »


» Komunikacja miejska » PKP » PKS

» Napisz do nas

*

Copyright © 2014-2015 www.jard.pl

*stat4u

projekt ikon: icons8.comDo poprawnego wyświetlania strony masz za starą wersję przeglądarki internetowej!


Zainstaluj najnowszą wersję


Mozilla Firefox 3.6+ Google Chrome 7+ Opera 10.6+ Apple Safari 5.0.2+ Microsoft Internet Explorer 9+