www.bialystok.jard.plBIALYSTOK.JARD.PL


Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Do NOWEGO ROKU z JARDem zostało:
GALERIE ZDJĘĆ
Motoryzacja


22:10:22 19-02-2018r.


Skoda zdecydowanie dominuje na polskim rynku


Zeszłoroczny lider sprzedaży nie mógł lepiej rozpocząć roku 2018. W styczniu Skoda potwierdziła swoją dominację, notując wzrost rejestracji o 30,8 proc. do 6 864 samochodów i udział rynkowy do rekordowego poziomu 14,9 proc. Tak imponujący wynik jest zasługą wyraźnego wzrostu popularności prawie wszystkich modeli, w szczególności dwóch niezmiennych liderów, jakimi są Fabia i Octavia. Wyraźne efekty przynosi także rozpoczęta w zeszłym roku przez modele Kodiaq i Karoq ofensywa marki w segmencie SUV.


źródło: pixabay.com

źródło: pixabay.com


Choć styczeń 2017 zapoczątkował najlepszy rok polskiego rynku samochodowego od szesnastu lat, pierwszy zakończony miesiąc roku 2018 zapowiada kurs na kolejne rekordy. W porównaniu do analogicznego okresu w poprzednim roku, miniony miesiąc zakończył się wzrostem rynku o aż 21 proc. do 46 084 rejestracji. Największy udział w budowie tego rezultatu - 14,9 proc. z tego wyniku - miała Skoda. Lider polskiego rynku w pierwszym miesiącu 2018 roku potwierdził swoją dominację zwiększając przewagę nad konkurencją. W minionym miesiącu Skoda dostarczyła do polskich klientów 6 864 samochodów, czyli aż o 30,9 proc. więcej niż w pierwszym miesiącu 2017 roku. W porównaniu do grudnia 2017 roku, w styczniu marka zanotowała wzrost aż o 31,9 proc.

Dwa najpopularniejsze samochody w Polsce niezmiennie pozostają dwoma najpopularniejszymi modelami Skody - to Fabia i Octavia (na zdj.). Mniejszy z nich zakończył styczeń z wynikiem 2 299 dostaw (o 28,6 proc. więcej niż w styczniu 2017), większy zanotował 2 056 dostaw (wzrost o 37,8 proc.). Znaczące poprawy wyników zanotowały także modele Citigo (344 rejestracje, wzrost o 32,8 proc.) i Superb (782 egzemplarze, wzrost o 39,4 proc.), który w styczniu był najchętniej wybieranym samochodem w swoim segmencie. Trafnie dopasowaną do polskiego rynku strategię modelową Skody potwierdza także wynik Rapida, który z 914 rejestracjami był w styczniu siódmym najpopularniejszym samochodem w Polsce, według rejestracji nowych aut.

Z miesiąca na miesiąc coraz większe efekty przynosi także nabierająca tempa ofensywa w segmencie SUV. Wprowadzone w zeszłym roku na polski rynek modele Kodiaq i Karoq docierają w Polsce do coraz większej liczby odbiorców. W styczniu, w przypadku pierwszego z wymienionych aut, było ich 311. Karoq znalazł 148 właścicieli. Między innymi dzięki poszerzeniu portfolio czeskiej marki o te dwa modele nieustannie rośnie jej popularność wśród klientów indywidualnych. W styczniu Skoda dostarczyła 2 395 samochodów do odbiorców tego typu, co stanowiło wzrost w tej kategorii wobec stycznia 2017 o 29,2 proc.

(ddb24.pl, mł)

 


Inne najcześciej czytane...


Motoryzacja


pokaż cały dział »

Wiadomości regionalne


pokaż cały dział »

Najciekawsze


pokaż cały dział »

Wiadomości


pokaż cały dział »

Gospodarka


pokaż cały dział »

Rozrywka


pokaż cały dział »

Sport


pokaż cały dział »

Zdrowie


pokaż cały dział »

Turystyka


pokaż cały dział »

Kulinaria


pokaż cały dział »

Moda i uroda


pokaż cały dział »

Praca i szkolenia


pokaż cały dział »

Imprezy jard


pokaż cały dział »

Jaga


pokaż cały dział »

Konkursy


pokaż cały dział »

Tele jard


pokaż cały dział »

Jard 24


pokaż cały dział »


» Komunikacja miejska » PKP » PKS

» Napisz do nas

*

Copyright © 2014-2015 www.jard.pl

*stat4u

projekt ikon: icons8.comDo poprawnego wyświetlania strony masz za starą wersję przeglądarki internetowej!


Zainstaluj najnowszą wersję


Mozilla Firefox 3.6+ Google Chrome 7+ Opera 10.6+ Apple Safari 5.0.2+ Microsoft Internet Explorer 9+