www.bialystok.jard.plBIALYSTOK.JARD.PL


Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Do NOWEGO ROKU z JARDem zostało:
GALERIE ZDJĘĆ
Zdrowie


11:56:06 26-06-2017r.


Pudełko Życia w Augustowie


Do augustowskich seniorów trafi ponad tysiąc Pudełek Życia. Każde zawiera niezbędne informacje dotyczące zażywanych leków, chorób seniora oraz telefonu do osób najbliższych.


źródło: pixabay.com

źródło: pixabay.com


W środę, 21 czerwca br. podczas spotkania w Miejskim Domu Kultury burmistrz Augustowa Wojciech Walulik oraz przedstawiciele Powiatu Augustowskiego: starosta Jarosław Szlaszyński, wicestarosta Katarzyna Beata Sturgulewska oraz radny Rady Powiatu Andrzej Zarzecki, a także przewodniczący Komisji Społeczno-Oświatowej Rady Miejskiej Adam Wysocki i radny Rady Miejskiej Mirosław Zawadzki przekazali augustowskim instytucjom, organizacjom i stowarzyszeniom Pudełko Życia.

Pudełko Życia to projekt skierowany do osób starszych, schorowanych oraz samotnych mający na celu ułatwienie niesienia skutecznej pomocy w stanach zagrożenia zdrowia i życia.  Pomoże w sytuacji, kiedy ratownicy medyczni, lekarze, strażacy, policjanci muszą szybko reagować, a brak kontaktu z człowiekiem będącym np. po wylewie czy udarze może dramatycznie opóźnić akcję.


Projekt zakłada umieszczenie w jednym miejscu wszystkich ważnych informacji o pacjencie, takich jak: telefony do osób najbliższych, informacje o chorobach, alergiach, przyjmowanych lekach oraz o tym, kto zajmie się zwierzętami pod nieobecność chorego gospodarza. Pudełko z wypełnioną i podpisana przez lekarza rodzinnego Kartą Informacyjną należy schować do lodówki, a na drzwiach zewnętrznych lodówki umieścić magnes.

Pudełka Życia można bezpłatnie odebrać w Miejskim Domu Kultury (Rynek Zygmunta Augusta 9) w każdy czwartek w godz. 10.00-11.00, podczas dyżuru Augustowskiej Rady Seniorów oraz w Szpitalu im. E. Biernackiego (ul. Szpitalna 12).


INSTRUKCJA PRZYGOTOWANIA PUDEŁKA ŻYCIA:

Wypełnij rzetelnie drukowanymi literami Kartę Informacyjną. Informacje zawarte w Karcie zostaną wykorzystane przez służby ratunkowe w sytuacji konieczności przeprowadzenia sprawnej akcji ratunkowej. Dla uwiarygodnienia danych zgromadzonych w części medycznej (Część I) wskazany jest podpis lekarza rodzinnego. Poproś swojego lekarza o wypełnienie w Części I informacji na temat stanu zdrowia, przebytych operacji, aktualnie zażywanych leków. Włóż Kartę Informacyjną do Pudełka Życia. Zamknij Pudełko i umieść je w lodówce w łatwo dostępnym i widocznym miejscu, np. półka na drzwiach lodówki. Magnes znajdujący się w pudełku umieść po zewnętrznej stronie drzwi lodówki.

Do jednego Pudełka Życia można włożyć Karty Informacyjne wszystkich domowników.  Dane zawarte w Karcie należy aktualizować co 6 miesięcy, w każdej sytuacji  zmiany stanu zdrowia, po każdej zmianie leków lub ich dawkowania. Nową Kartę można otrzymać, od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30 w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Augustowie.

Projekt został zrealizowany z inicjatywy Augustowskiej Rady Seniorów przy współpracy Radnych Rady Miejskiej oraz Powiatu Augustowskiego. W ramach projektu zakupiono ponad tysiąc Pudełek Życia.

źródło: wrotapodlasia.pl


Inne najcześciej czytane...


Zdrowie


pokaż cały dział »

Wiadomości regionalne


pokaż cały dział »

Najciekawsze


pokaż cały dział »

Wiadomości


pokaż cały dział »

Gospodarka


pokaż cały dział »

Motoryzacja


pokaż cały dział »

Rozrywka


pokaż cały dział »

Sport


pokaż cały dział »

Turystyka


pokaż cały dział »

Kulinaria


pokaż cały dział »

Moda i uroda


pokaż cały dział »

Praca i szkolenia


pokaż cały dział »

Imprezy jard


pokaż cały dział »

Jaga


pokaż cały dział »

Konkursy


pokaż cały dział »

Tele jard


pokaż cały dział »

Jard 24


pokaż cały dział »


» Komunikacja miejska » PKP » PKS

» Napisz do nas

*

Copyright © 2014-2015 www.jard.pl

*stat4u

projekt ikon: icons8.comDo poprawnego wyświetlania strony masz za starą wersję przeglądarki internetowej!


Zainstaluj najnowszą wersję


Mozilla Firefox 3.6+ Google Chrome 7+ Opera 10.6+ Apple Safari 5.0.2+ Microsoft Internet Explorer 9+