www.bialystok.jard.plBIALYSTOK.JARD.PL


Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Do NOWEGO ROKU z JARDem zostało:
GALERIE ZDJĘĆ
Rozrywka

Najciekawsze


15:45:05 14-05-2018r.


Przygotowania do premiery „W pustyni i w puszczy 3”


W Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku trwają przygotowania do kolejnej premiery. Spektakl „W pustyni i w puszczy 3” na podstawie powieści Henryka Sienkiewicza reżyseruje Adam Biernacki.


dramatyczny.pl

dramatyczny.pl


Jak przyznaje reżyser, „W pustyni i w puszczy 3” będzie wariacją na temat powieści Sienkiewicza.

- Opowiadamy historię ekipy filmowej, która chce stworzyć trzecią z kolei (po filmach z 1973 i 2001 r.) ekranizację dzieła. Jak to zazwyczaj bywa – plany są ogromne, a możliwości niewielkie. Aktorzy i ekipa filmowa desperacko – i często wpadając w sytuacje zupełnie absurdalne - walczą o to, by zrealizować film, z którym każde wiąże swoje nadzieje – mówi Adam Biernacki.

Zdaniem reżysera, dzięki takiej formie opowieści będzie możliwe uruchomienie wyobraźni, która w teatrze jest wartością większą niż bierne oglądanie akcji scenicznej.

- Widzowie nie tylko poznają bohaterów powieści noblisty i ich perypetie, ale będą mogli poznać problemy, które stawia przed twórcami tak obszerna opowieść. Całość spektaklu będzie zapisem męki twórczej, która towarzyszy powstawaniu filmu – a postaci z ekipy filmowej odnajdą w problemach bohaterów „W pustyni i w puszczy” swoje własne problemy – dodaje reżyser.

Adam Biernacki odpowiada także za scenariusz sztuki. Scenografię i kostiumy zaprojektowała Joanna Jaśko-Sroka. Muzykę do spektaklu skomponował Patryk Ołdziejewski. Za choreografię odpowiada Karolina Garbacik. Wizualizacje przygotowuje Farma Projektów Interactive. Za realizację sekwencji teatru cieni odpowiada Magda Kiszko-Dojlidko.

W spektaklu zagrają: Danuta Bach, Dorota Białkowska-Krukowska (gościnnie), Jolanta Borowska/Ewa Palińska, Justyna Godlewska-Kruczkowska, Arleta Godziszewska, Urszula Szmidt, Katarzyna Siergiej, Jolanta Skorochodzka, Bernard Bania, Marek Cichucki, Dawid Malec (gościnnie), Grzegorz Mroziński (gościnnie), Sławomir Popławski, Marek Tyszkiewicz i Franciszek Utko.

Produkcję „W pustyni i w puszczy 3” sfinansowano z budżetu województwa podlaskiego i Miasta Białegostoku. Premiera sztuki odbędzie się 26 maja o godz. 15.00 na Scenie Dużej Teatru Dramatycznego. 

(dramatyczny.pl)


Inne najcześciej czytane...


Najciekawsze


pokaż cały dział »

Rozrywka


pokaż cały dział »

Wiadomości regionalne


pokaż cały dział »

Wiadomości


pokaż cały dział »

Gospodarka


pokaż cały dział »

Motoryzacja


pokaż cały dział »

Sport


pokaż cały dział »

Zdrowie


pokaż cały dział »

Turystyka


pokaż cały dział »

Kulinaria


pokaż cały dział »

Moda i uroda


pokaż cały dział »

Praca i szkolenia


pokaż cały dział »

Imprezy jard


pokaż cały dział »

Jaga


pokaż cały dział »

Konkursy


pokaż cały dział »

Tele jard


pokaż cały dział »

Jard 24


pokaż cały dział »


» Komunikacja miejska » PKP » PKS

» Napisz do nas

*

Copyright © 2014-2015 www.jard.pl

*stat4u

projekt ikon: icons8.comDo poprawnego wyświetlania strony masz za starą wersję przeglądarki internetowej!


Zainstaluj najnowszą wersję


Mozilla Firefox 3.6+ Google Chrome 7+ Opera 10.6+ Apple Safari 5.0.2+ Microsoft Internet Explorer 9+