www.bialystok.jard.plBIALYSTOK.JARD.PL


Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Do NOWEGO ROKU z JARDem zostało:
GALERIE ZDJĘĆ
Wiadomości

Najciekawsze


16:25:19 14-03-2018r.


Prawie co piąty pracodawca będzie zwiększał liczbę pracowników


W II kwartale tego roku 18 proc. firm w Polsce ma zwiększać zatrudnienie – tak wynika raportu firmy Manpower Group, zajmujące się pośrednictwem pracy. Najlepiej będzie w przemyśle.


pixabay.com

pixabay.com


Firma Manpower, jedna z największych na polskim rynku pośrednictwa pracy, cyklicznie opracuje raport pt. „Barometr Perspektyw Zatrudnienia”. Według jego najnowszej edycji, opartej na odpowiedziach z 752 przedsiębiorstw, w II kwartale tego roku liczba miejsc pracy wzrośnie o 11 proc. (w porównaniu do I kwartału), 18 proc. firm w Polsce ma zwiększać zatrudnienie, a 3 proc. – zmniejszać. Miejsc pracy przybędzie we wszystkich 10 badanych sektorach gospodarki i w każdym z analizowanych 6 regionów kraju.

Najkorzystniejsza sytuacja czeka poszukujących pracy w centralnej Polsce, a spośród branż – w przemyśle, w którego przypadku pracodawcy mają zwiększyć liczbę pracowników aż o 26 proc. Dwucyfrowy wzrost zatrudnienia zadeklarowali też pracodawcy z branż restauracje/hotele (+14%), budownictwo (+13%), transport/logistyka/komunikacja (+11%), finanse/ubezpieczenia/nieruchomości/usługi (+10%). Najniższy wynik spośród wszystkich przebadanych obszarów zadeklarowani przedstawiciele firm z sektora energetyka/gazownictwo/wodociągi, instytucje sektora publicznego, rolnictwo/leśnictwo/rybołówstwo – po +6% dla każdego z nich.

To będzie już 20 kwartał z rzędu, w którym pracodawcy w naszym kraju będą zwiększać zatrudnienie. – Polska gospodarka przyspieszyła, z mocnym przełożeniem na rynek pracy. Efektem tego są stabilne, pozytywne prognozy zatrudnienia ze strony polskich pracodawców – mówi Iwona Janas, Dyrektor Generalna ManpowerGroup w Polsce. – Takiemu trendowi sprzyja nie tylko dobra koniunktura gospodarcza w Polsce, ale też okres wiosenno-letni, który wiąże się ze zwiększonym zapotrzebowaniem na pracowników produkcyjnych, zwłaszcza w branży spożywczej, budowlańców oraz osoby zatrudnione w hotelach i gastronomi. Ostrożne deklaracje pracodawców z branży handlowej mogą być odzwierciedleniem zakazu handlu w niedzielę, który już wkrótce wejdzie w życie w Polsce. Szybkie tempo rozwoju gospodarki i zwiększone zapotrzebowanie na pracowników sprzyja dalszemu wzrostowi płac i otwartości pracodawców, by braki kadrowe w dalszym ciągu wypełniać pracownikami zza wschodniej granicy.

Źródło: Manpower Group/jmk/www.kurier.pap.pl


Inne najcześciej czytane...


Najciekawsze


pokaż cały dział »

Wiadomości


pokaż cały dział »

Wiadomości regionalne


pokaż cały dział »

Gospodarka


pokaż cały dział »

Motoryzacja


pokaż cały dział »

Rozrywka


pokaż cały dział »

Sport


pokaż cały dział »

Zdrowie


pokaż cały dział »

Turystyka


pokaż cały dział »

Kulinaria


pokaż cały dział »

Moda i uroda


pokaż cały dział »

Praca i szkolenia


pokaż cały dział »

Imprezy jard


pokaż cały dział »

Jaga


pokaż cały dział »

Konkursy


pokaż cały dział »

Tele jard


pokaż cały dział »

Jard 24


pokaż cały dział »


» Komunikacja miejska » PKP » PKS

» Napisz do nas

*

Copyright © 2014-2015 www.jard.pl

*stat4u

projekt ikon: icons8.comDo poprawnego wyświetlania strony masz za starą wersję przeglądarki internetowej!


Zainstaluj najnowszą wersję


Mozilla Firefox 3.6+ Google Chrome 7+ Opera 10.6+ Apple Safari 5.0.2+ Microsoft Internet Explorer 9+