www.bialystok.jard.plBIALYSTOK.JARD.PL


Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Do NOWEGO ROKU z JARDem zostało:
GALERIE ZDJĘĆ
Gospodarka


08:13:20 18-03-2018r.


Polska jednym z najbardziej atrakcyjnych krajów dla inwestorów


Polska zajęła 3. miejsce w ogólnoświatowym rankingu „Najlepsze kraje do inwestowania” amerykańskiego magazynu US News&World Report.


zdjęcie ilustracyjne: pixabay.com

zdjęcie ilustracyjne: pixabay.com


Wyprzedziły nas Filipiny (nr 1) i Indonezja, a za nami uplasowały się Malezja i Singapur. O kolejności w rankingu decydowały głównie opinie przedstawicieli środowiska biznesowego, to, jak postrzegają oni poszczególne kraje i gdzie najchętniej lokują swój kapitał. Zestawienie opiera się bowiem przede wszystkim na odpowiedziach ponad 6 tys. osób ze świata biznesu na temat postrzegania danych państw w ośmiu kategoriach: stopnia korupcji, dynamiki, stabilności ekonomicznej, przedsiębiorczości, otoczenia podatkowego, innowacyjności, wykształconej siły roboczej i wiedzy technologicznej.

„W czasie zmian i niepewności inwestorzy mogą znaleźć raczej stabilną przystań w Polsce. Bank Światowy przewiduje, że polska gospodarka pozostanie w dobrej kondycji, pomimo regionalnych zawirowań, pochodzących z Brexitu i kryzysu związanego z uchodźcami. Polski handel jest blisko związany z Niemcami, a w kraju ulokowane są fabryki Volkswagena i innych producentów z branży motoryzacyjnej. Polski rząd prezentuje branżę lotniczą, elektroniczną i energii odnawialnej jako sektory obiecujące” - napisał magazyn US News&World Report, charakteryzując Polskę.

Ranking „Najlepsze kraje do inwestowania” jest częścią szerszego zestawienia: „Best Countries” („Najlepsze kraje”) US News&World Report za 2018 r. Na tej liście, obejmującej 80 krajów, w pierwszej dziesiątce znalazły się Szwajcaria (nr 1), Kanada, Niemcy, Wielka Brytania, Japonia, Szwecja, Australia, USA, Francja i Holandia. Polska została sklasyfikowana na 32. miejscu (lekko spadła, bo w 2017 r. otrzymała 31. lokatę). Wyprzedzając m.in. Czechy (33 miejsce), Węgry (38.), bogate kraje arabskie: Katar (35.) i Arabię Saudyjską (37.), a także RPA (39.), Argentynę (40.), Chorwację (50.), Chile (52.), Słowenię (53.), Rumunię (54.), Bułgarię (56.) i Łotwę (59.).
 
Ranking „Najlepsze kraje” US News&World Report powstaje na podstawie wyników badania grupy 21 tys. osób z 36 krajów, które oceniają 80 wybranych krajów świata w 75 kategoriach. 

Na podstawie: US News&World Report/kurier.pap.pl


Inne najcześciej czytane......wkrótce...


Gospodarka


pokaż cały dział »

Wiadomości regionalne


pokaż cały dział »

Najciekawsze


pokaż cały dział »

Wiadomości


pokaż cały dział »

Motoryzacja


pokaż cały dział »

Rozrywka


pokaż cały dział »

Sport


pokaż cały dział »

Zdrowie


pokaż cały dział »

Turystyka


pokaż cały dział »

Kulinaria


pokaż cały dział »

Moda i uroda


pokaż cały dział »

Praca i szkolenia


pokaż cały dział »

Imprezy jard


pokaż cały dział »

Jaga


pokaż cały dział »

Konkursy


pokaż cały dział »

Tele jard


pokaż cały dział »

Jard 24


pokaż cały dział »


» Komunikacja miejska » PKP » PKS

» Napisz do nas

*

Copyright © 2014-2015 www.jard.pl

*stat4u

projekt ikon: icons8.comDo poprawnego wyświetlania strony masz za starą wersję przeglądarki internetowej!


Zainstaluj najnowszą wersję


Mozilla Firefox 3.6+ Google Chrome 7+ Opera 10.6+ Apple Safari 5.0.2+ Microsoft Internet Explorer 9+