www.bialystok.jard.plBIALYSTOK.JARD.PL


Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Do NOWEGO ROKU z JARDem zostało:
GALERIE ZDJĘĆ
Wiadomości regionalne


23:49:13 21-05-2018r.


PODLASKIE: Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki


Szesnasta edycja Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki odbędzie się między 4 a 9 czerwca. Na mieszkańców będzie czekało kilkaset atrakcji, m.in. spotkań z naukowcami, prezentacji, warsztatów i pokazów. Na zakończenie festiwalu – Rodzinny Piknik Naukowy na Stadionie Miejskim w Białymstoku.


bialystok.pl

bialystok.pl


W tym roku Miasto Białystok, obok Łomży i Suwałk, jest partnerem XVI edycji Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Na początku czerwca szkoły wyższe województwa podlaskiego zjednoczą siły, aby pokazać jak ciekawa i pasjonująca jest nauka oraz sztuka.

Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki to wyjątkowe wydarzenie, które popularyzuje wiedzę i osiągnięcia podlaskich badaczy, a także pozwala poznać naukę „od kuchni”. W ramach festiwalu przygotowano kilkaset atrakcyjnych propozycji. Będzie okazja, aby spojrzeć na naukę jako dostępną i zrozumiałą, spotkać się z ekspertami, a także zwiedzić niedostępne na co dzień laboratoria badawcze i pracownie. To przygoda, którą może przeżyć każdy, niezależnie od wieku i posiadanej wiedzy.

– Festiwal Nauki i Sztuki zapowiada się interesująco, atrakcji będzie mnóstwo dla białostoczan w każdym wieku – zapewnia Rafał Rudnicki, zastępca prezydenta. – Szczególnie zapraszam na Rodzinny Piknik Naukowy na stadionie. Będzie tam można eksperymentować, odkrywać i poznawać świat nauki.

W trakcie festiwalu będą się odbywały pokazy, warsztaty, wykłady popularno-naukowe, gry i zabawy dla najmłodszych uczestników, zawody sportowe, w tym międzyuczelniany turniej piłki nożnej. Jednym z wydarzeń będzie wystawa matematyczna „Wszystko jest… liczbą”. Pod tym tytułem kryje się projekt popularyzujący matematykę i przekonanie, że towarzyszy nam ona we wszystkich aspektach życia. Festiwalowi towarzyszyć będzie konferencja „Człowiek a sztuczna inteligencja”. Nie zabraknie także wydarzeń artystycznych. W sumie na mieszkańców województwa podlaskiego będzie czekało prawie 600 propozycji.

Wstęp na imprezy XVI Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki jest bezpłatny, ale ze względów organizacyjnych na część wydarzeń obowiązują elektroniczne zapisy na stronie www.podlaskifestiwal.pl. Rejestracja jest możliwa do 28 maja.

Koordynatorem festiwalu jest Politechnika Białostocka.

(bialystok.pl, mł)


Inne najcześciej czytane...


Wiadomości regionalne


pokaż cały dział »

Najciekawsze


pokaż cały dział »

Wiadomości


pokaż cały dział »

Gospodarka


pokaż cały dział »

Motoryzacja


pokaż cały dział »

Rozrywka


pokaż cały dział »

Sport


pokaż cały dział »

Zdrowie


pokaż cały dział »

Turystyka


pokaż cały dział »

Kulinaria


pokaż cały dział »

Moda i uroda


pokaż cały dział »

Praca i szkolenia


pokaż cały dział »

Imprezy jard


pokaż cały dział »

Jaga


pokaż cały dział »

Konkursy


pokaż cały dział »

Tele jard


pokaż cały dział »

Jard 24


pokaż cały dział »


» Komunikacja miejska » PKP » PKS

» Napisz do nas

*

Copyright © 2014-2015 www.jard.pl

*stat4u

projekt ikon: icons8.comDo poprawnego wyświetlania strony masz za starą wersję przeglądarki internetowej!


Zainstaluj najnowszą wersję


Mozilla Firefox 3.6+ Google Chrome 7+ Opera 10.6+ Apple Safari 5.0.2+ Microsoft Internet Explorer 9+