www.bialystok.jard.plBIALYSTOK.JARD.PL


Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Do NOWEGO ROKU z JARDem zostało:
GALERIE ZDJĘĆ
Turystyka


18:38:04 31-05-2017r.


Podlaskie na 50. Międzynarodowym Festiwalu „Brasławskie Zorze” w Brasławiu


W dniach 27-28 maja br. Województwo Podlaskie uczestniczyło na zaproszenie Ambasady RP w Mińsku i Brasławskiego Rejonowego Komitetu Wykonawczego, w pikniku „Żagle Brasławia”, który odbył się w ramach 50 Międzynarodowego Festiwalu „Brasławskie Zorze” w Brasławiu na północy Białorusi. Piknik zorganizowany został w związku z inauguracją szkółki żeglarskiej sfinansowanej w ramach Polskiej Pomocy - projektów rozwojowych finansowanych przez MSZ RP.


wrotapodlasia.pl

wrotapodlasia.pl


W ramach pikniku, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego przygotował stoisko z szeregiem atrakcji przybliżających walory regionu. Miłośnicy podlaskiej kuchni mogli spróbować regionalnych przysmaków, producenci których znaleźli się wśród tegorocznych laureatów nagrody "Perła 2017", przyznawanej w ramach konkursu „Nasze kulinarne dziedzictwo – Smaki Regionów”. Ogromną popularnością cieszyły się zioła, zaś całość stoiska Województwa Podlaskiego uzupełniały materiały promujące największe atrakcje turystyczne regionu, w tym Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo.

Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Bogdan Dyjuk, który przewodniczył delegacji w Brasławiu, podczas spotkań z lokalnymi władzami i Ambasadorem RP na Białorusi Konradem Pawlikiem, wskazywał m.in. na potencjał przemysłu jachtowego obecnego w Województwie Podlaskiem. W kontekście utworzonej szkółki żeglarskiej i planach Rejonu Brasławskiego odnośnie rozwoju turystyki wodnej, nasze doświadczenia w branży jachtowej stwarzają nowe obszary współpracy, w tym współpracy gospodarczej. Zespół Placówek Młodzieżowych w Augustowie zostanie zaangażowany w realizację szkoleń dla białoruskich instruktorów w nowo powstałej szkółce żeglarskiej w Brasławiu. Będzie to kolejny krok na rzecz aktywnej współpracy między Augustowem a Brasławiem.

W niedzielę 28 maja ambasador RP Konrad Pawlik wraz z delegacją Województwa Podlaskiego miejscowymi Polakami oddali hołd żołnierzom wojny polsko-bolszewickiej 1920 r. pochowanym na cmentarzu w Brasławiu. Ich groby zostały odrestaurowane przez społeczność polską na Białorusi przy wsparciu ambasady RP w Mińsku. Podczas apelu pamięci odmówiono krótką modlitwę i odśpiewano hymn państwowy. „To bardzo symboliczne, że jesteśmy tu dzisiaj na grobach polskich żołnierzy, którzy zginęli w bojach w latach 1919-1920” – mówił podczas uroczystości na cmentarzu w Brasławiu ambasador RP na Białorusi Konrad Pawlik po złożeniu wieńców na polskiej kwaterze.

źródło: wrotapodlasia.pl


Inne najcześciej czytane...


Turystyka


pokaż cały dział »

Wiadomości regionalne


pokaż cały dział »

Najciekawsze


pokaż cały dział »

Wiadomości


pokaż cały dział »

Gospodarka


pokaż cały dział »

Motoryzacja


pokaż cały dział »

Rozrywka


pokaż cały dział »

Sport


pokaż cały dział »

Zdrowie


pokaż cały dział »

Kulinaria


pokaż cały dział »

Moda i uroda


pokaż cały dział »

Praca i szkolenia


pokaż cały dział »

Imprezy jard


pokaż cały dział »

Jaga


pokaż cały dział »

Konkursy


pokaż cały dział »

Tele jard


pokaż cały dział »

Jard 24


pokaż cały dział »


» Komunikacja miejska » PKP » PKS

» Napisz do nas

*

Copyright © 2014-2015 www.jard.pl

*stat4u

projekt ikon: icons8.comDo poprawnego wyświetlania strony masz za starą wersję przeglądarki internetowej!


Zainstaluj najnowszą wersję


Mozilla Firefox 3.6+ Google Chrome 7+ Opera 10.6+ Apple Safari 5.0.2+ Microsoft Internet Explorer 9+