www.bialystok.jard.plBIALYSTOK.JARD.PL


Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Do NOWEGO ROKU z JARDem zostało:
GALERIE ZDJĘĆ
Sport


18:59:35 08-06-2018r.


Maratony Kresowe. Kolejny start w Olecku


Siódmy etap Maratonów Kresowych w bieżącym sezonie wystartuje w Olecku już w najbliższą niedzielę, 10 czerwca. Miasto, określane jako „stolica" Mazur Garbatych, debiutuje na szlaku największego cyklu imprez rowerowych Polski Wschodniej. Jest to niezwykle urokliwy region położony na granicy Mazur i Suwalszczyzny, ale mniej popularny i nadal dziewiczy. Malowniczy krajobraz został ukształtowany przez lodowiec. Stąd tak charakterystyczne wzgórza morenowe, wśród których leżą jeziora.


wrotapodlasia.pl

wrotapodlasia.pl


Kolarze wystartują z oleckiego zespołu sportowo – rekreacyjnego, który mieści się w zabytkowym parku i przylega do brzegów jeziora Oleckie Wielkie, niespełna pięćset metrów od centrum miasta. W skład zespołu wchodzą: boiska piłkarskie ze sztuczną murawą, stadion lekkoatletyczno-piłkarski, hala widowiskowo-sportowa z pływalnią „Lega”, plaża miejska z wypożyczalnią sprzętu pływającego, boiska do siatkówki plażowej, skate park, siłownia plenerowa, tory do jazdy na rolkach, trasy biegowe w parku, korty tenisowe, oraz dwunastokilometrowa trasa przyrodniczo-rekreacyjna wokół jeziora tzw. „Wiewiórcza Ścieżka.” Część “Ścieżki” zostanie wykorzystany w końcówce trasy wyścigu.

Bogata infrastruktura sportowa Olecka jest wykorzystywana na obozy treningowe przez reprezentację Polski oraz kluby z różnych dyscyplin sportu. Olecko jest określane sportową stolicą Mazur. W 2015 roku Europejskie Stowarzyszenie Stolic Sportowych (ACES) zdecydowało o przyznaniu Olecku tytułu Europejskiego Miasta Sportu! Olecko było jedynym miastem w Polsce, które zostało wytypowane do tego prestiżowego tytułu.

Przebieg trasy Maratonu Kresowego w Olecku został zaproponowany przez Mariusza Naruszewicza, jednego z najbardziej aktywnych oleckich kolarzy amatorów. Będzie sporo charakterystycznych dla tych terenów “garbatych” szutrów, ale przeplatanych z ciekawymi odcinkami specjalnymi. Kolarze sforsują m.in. niewielki strumień, kilka odcinków singli, przejadą też pod tajemniczym wiaduktem, który jest pozostałością po pruskiej linii kolejowej. Około połowa trasy prowadzi przez tereny leśne. Podjazdy będą także na ostatnich kilometrach, w tym na finałowym prowadzącym do mety. Dzięki temu rywalizacja będzie ciekawa do samego końca.

Miasteczko wyścigu zostanie zlokalizowane na kempingu MOSiR położonym obok stadionu. Jest on położony wśród drzew, zaledwie kilkadziesiąt metrów od plaży miejskiej. Będzie to idealne miejsce do odpoczynku dla zmęczonych wyścigiem zawodników, nawet w przypadku upalnej aury.

Współorganizatorem wyścigu jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olecku. Organizację wyścigu wsparły Miasto Olecko oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki, zaś głównymi sponsorami są Salony Łazienek BLU, sklepy rowerowe Peleton, Garmin, marka Primacol, Grupa Chorten, SklepAgnex.pl, Dobre Sklepy Rowerowe oraz HurtowniaZabawek.pl.

 (wrotapodlasia.pl, mł)


Inne najcześciej czytane...


Sport


pokaż cały dział »

Wiadomości regionalne


pokaż cały dział »

Najciekawsze


pokaż cały dział »

Wiadomości


pokaż cały dział »

Gospodarka


pokaż cały dział »

Motoryzacja


pokaż cały dział »

Rozrywka


pokaż cały dział »

Zdrowie


pokaż cały dział »

Turystyka


pokaż cały dział »

Kulinaria


pokaż cały dział »

Moda i uroda


pokaż cały dział »

Praca i szkolenia


pokaż cały dział »

Imprezy jard


pokaż cały dział »

Jaga


pokaż cały dział »

Konkursy


pokaż cały dział »

Tele jard


pokaż cały dział »

Jard 24


pokaż cały dział »


» Komunikacja miejska » PKP » PKS

» Napisz do nas

*

Copyright © 2014-2015 www.jard.pl

*stat4u

projekt ikon: icons8.comDo poprawnego wyświetlania strony masz za starą wersję przeglądarki internetowej!


Zainstaluj najnowszą wersję


Mozilla Firefox 3.6+ Google Chrome 7+ Opera 10.6+ Apple Safari 5.0.2+ Microsoft Internet Explorer 9+