www.bialystok.jard.plBIALYSTOK.JARD.PL


Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Do NOWEGO ROKU z JARDem zostało:
GALERIE ZDJĘĆ
Sport

Najciekawsze


14:24:16 29-07-2017r.


Królowa sportu lekkoatletyka gościła w Białymstoku


Lekkoatletyka to z pewnością jedna z najstarszych dyscyplin sportu. Nikogo nie trzeba przekonywać, że konkurencje lekkoatletyczne, czyli biegi, skoki, rzuty i chód, są bardziej naturalne i siłą rzeczy starsze niż na przykład hokej i ten na trawie i ten na lodzie.


W dniach od 21 do 23 lipca 2017 roku królowa sportu była gościem na stadionie Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Odbyły się tu  93. Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Seniorów. Trzydniowa impreza w stolicy Podlasia dostarczyła mnóstwa emocji. Do Białegostoku zjechali najlepsi polscy lekkoatleci - miedzy innymi Paweł Fajdek, Anita Włodarczyk czy Piotr Małachowski. Kilkudziesięciu z nich reprezentowało nasz region. W sumie podczas imprezy przez Białystok przewinęło się kilkuset zawodników.
 
Oficjalnego otwarcia 93. Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Seniorów dokonali Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski oraz Prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki - Henryk Olszewski. Uczestniczyli w nim również sportowcy i publiczność. Zgormadzeni goście byli zachwyceni pokazem fajerwerków i tańca w wykoniniua grupy LOVZAR.

Lekkoatleci z Białegostoku w tegorocznych mistrzostwach pięć razy sięgnęli po złoto, a w czterech rywalizacjach zajęli drugie miejsce. Natomiast brązowe medale przypadły im w udziale dwa razy.

Tytuł mistrza Polski w skoku wzwyż wywalczyła Kamila Lićwinko, w biegu na 5000 m – Katarzyna Rutkowska, w rzucie młotem – Wojciech Nowicki, w biegu przez płotki na 110 m – Damian Czykier, w biegu sztafetowym (4x100 m) – Łukasz Nabiałek, Damian Czykier, Adrian Kamiński i Kamil Kryński.

W uzyskaniu dobrych wyników sportowcom nie tylko z Podlasia z pewnością pomogła nowa bieżnia. Pojawiły się także: nowe stanowisko do rzutu młotem, pchnięcia kulą, skocznia w dal i rów z wodą.

Modernizacja obiektu oraz powierzenie Białostockiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji organizacji tak ważnej imprezy zbiegło się z tegorocznym jubileuszem 90-lecia istnienia białostockiego stadionu lekkoatletycznego. Uroczyste otwarcie obiektu nastąpiło 5 września 1926 r.

W przeszłości w naszym mieście odbyły się jedne mistrzostwa, ale tylko mężczyzn i było to ponad 80 lat temu. Tę sportową rywalizację zorganizowano w 1935 roku.

Natomiast 4 sierpnia będzie miało miejsce najważniejsze w tym roku lekkoatletyczne wydarzenie. Właśnie wtedy rozpoczną się Mistrzostwa Świata w Londynie. Na imprezę pojedzie, aż pięcioro zawodników reprezentujących białostockie kluby. Cała reprezentacja Polski, która weźmie udział w tej sportowej imprezie, liczy 49 osób.

Wszystkim zawodnikom którzy wzieli udział w 93. Mistrzostwach Polski w Lekko Atletyce Seniorów gratulujemy i z niecierpliwością czekamy na kolejne, wielkie sportowe wydarzenia w stolicy Podlasia.

(Jard Media)


Inne najcześciej czytane...


Najciekawsze


pokaż cały dział »

Sport


pokaż cały dział »

Wiadomości regionalne


pokaż cały dział »

Wiadomości


pokaż cały dział »

Gospodarka


pokaż cały dział »

Motoryzacja


pokaż cały dział »

Rozrywka


pokaż cały dział »

Zdrowie


pokaż cały dział »

Turystyka


pokaż cały dział »

Kulinaria


pokaż cały dział »

Moda i uroda


pokaż cały dział »

Praca i szkolenia


pokaż cały dział »

Imprezy jard


pokaż cały dział »

Jaga


pokaż cały dział »

Konkursy


pokaż cały dział »

Tele jard


pokaż cały dział »

Jard 24


pokaż cały dział »


» Komunikacja miejska » PKP » PKS

» Napisz do nas

*

Copyright © 2014-2015 www.jard.pl

*stat4u

projekt ikon: icons8.comDo poprawnego wyświetlania strony masz za starą wersję przeglądarki internetowej!


Zainstaluj najnowszą wersję


Mozilla Firefox 3.6+ Google Chrome 7+ Opera 10.6+ Apple Safari 5.0.2+ Microsoft Internet Explorer 9+