www.bialystok.jard.plBIALYSTOK.JARD.PL


Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Do NOWEGO ROKU z JARDem zostało:
GALERIE ZDJĘĆ
Wiadomości

Najciekawsze


17:22:17 18-05-2017r.


Komitet Regionów UE: w pełni popieramy Europejski Korpus Solidarności


Wyposażenie młodych ludzi w nowe umiejętności, dzięki pracy i wolontariatowi, przynosi korzyści zarówno sektorowi prywatnemu, jak i publicznemu - podkreślił burmistrz Rypina Paweł Grzybowski. Komitet Regionów UE - unijny organ doradczy, w którym zasiadają samorządowcy z 28 państw UE - przyjął opinię dotyczącą inwestowania w młodzież i Europejski Korpus Solidarności, autorstwa Pawła Grzybowskiego, burmistrza Rypina (woj. kujawsko-pomorskie).


(foto: www.pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne)

(foto: www.pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne)


Europejski Korpus Solidarności jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą zapewnić młodym ludziom (18-30 lat) możliwość wolontariatu lub pracy przy projektach, które przynoszą korzyści lokalnym społecznościom, w kraju lub za granicą. W zamyśle ma to pozwolić na zdobycie doświadczenia na początku kariery zawodowej.

Komitet Regionów poparł te propozycje, podkreślając przy tym, że wdrożenie nowych rozwiązań wymaga większego udziału władz samorządowych, które najlepiej znają lokalną i regionalną specyfikę zatrudniania.

Jak podkreślił Paweł Grzybowski, konieczna jest ponadto ściślejsza współpraca miedzy sektorem publicznym i prywatnym, aby lepiej dopasować umiejętności pracowników do potrzeb rynku pracy. Według niego należy również zwiększyć udział sektora prywatnego w finansowaniu takich programów.

„W pełni popieramy cel, jakim jest wykorzystanie Europejskiego Korpusu Solidarności, jako środka pomocy. Wyposażenie młodych ludzi w nowe umiejętności, dzięki pracy i wolontariatowi, przynosi korzyści zarówno sektorowi prywatnemu, jak i publicznemu; zwiększa zdolność młodzieży do zatrudnienia" - zaznaczył burmistrz Rypina. Zastrzegł, że ważnym kryterium kwalifikującym dla projektów powinny być potrzeby lokalnych społeczności.

W opinii przygotowanej przez Grzybowskiego podkreślono ponadto, że należy intensywniej rozwijać program ERASMUS+, jako jeden z najważniejszych instrumentów popularyzacji transnarodowej aktywności młodych ludzi, także poprzez zwiększenie środków finansowych.

Przyjęty przez Komitet Regionów dokument trafi teraz do unijnych instytucji, m.in. Komisji Europejskiej, jako oficjalne stanowisko władz samorządowych UE.

Europejski Korpusu Solidarności liczy już ponad 27 tys. młodych ludzi. Docelowo do końca 2020 r. w jego szeregi ma wstąpić 100 tys. młodych Europejczyków. Bezrobocie wśród młodzieży nadal stanowi problem w wielu państwach członkowskich Unii Europejskiej, stąd nowe inicjatywy KE, w celu walki z tym zjawiskiem.

www.kurier.pap.pl


Inne najcześciej czytane...


Najciekawsze


pokaż cały dział »

Wiadomości


pokaż cały dział »

Wiadomości regionalne


pokaż cały dział »

Gospodarka


pokaż cały dział »

Motoryzacja


pokaż cały dział »

Rozrywka


pokaż cały dział »

Sport


pokaż cały dział »

Zdrowie


pokaż cały dział »

Turystyka


pokaż cały dział »

Kulinaria


pokaż cały dział »

Moda i uroda


pokaż cały dział »

Praca i szkolenia


pokaż cały dział »

Imprezy jard


pokaż cały dział »

Jaga


pokaż cały dział »

Konkursy


pokaż cały dział »

Tele jard


pokaż cały dział »

Jard 24


pokaż cały dział »


» Komunikacja miejska » PKP » PKS

» Napisz do nas

*

Copyright © 2014-2015 www.jard.pl

*stat4u

projekt ikon: icons8.comDo poprawnego wyświetlania strony masz za starą wersję przeglądarki internetowej!


Zainstaluj najnowszą wersję


Mozilla Firefox 3.6+ Google Chrome 7+ Opera 10.6+ Apple Safari 5.0.2+ Microsoft Internet Explorer 9+