www.bialystok.jard.plBIALYSTOK.JARD.PL


Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Do NOWEGO ROKU z JARDem zostało:
GALERIE ZDJĘĆ
Moda i uroda


18:41:06 23-06-2017r.


Jak bezpiecznie się opalać


Sezon wakacyjno – urlopowy przed nami jednak już teraz temperatury sprzyjają łapaniu pierwszej opalenizny. Jak co roku warto przypomnieć sobie zasady bezpiecznego korzystania ze słońca tak, by nie nabawić się bolesnych poparzeń i ryzyka wystąpienia udaru mózgu.


źródło: pixabay.com

źródło: pixabay.com


W pierwszej kolejności należy pamiętać o tym, by używać kremów z filtrem UV. Jest to ważne zwłaszcza, jeśli planujemy opalać się na otwartej przestrzeni (np. na plaży) i przez wiele godzin leżeć w jednej pozycji (nadmierna ekspozycja ciała na działanie promieni słonecznych). Krem nakładamy na około pół godziny przed wyjściem z domu. Co dwie godziny i po każdym wyjściu z wody czynność powtarzamy. Pamiętajmy o dobraniu odpowiedniego kremu do karnacji skóry, im jest ona jaśniejsza tym krem powinien mieć wyższy filtr SPF. Jeśli na naszej skórze znajdują się pieprzyki i znamiona należy unikać nadmiernego wystawiania ich na promienie UV, jeśli jednak jest to z różnych względów niemożliwe należy zastosować krem z najwyższym filtrem by maksymalnie ochronić te wyjątkowo narażone na promienie słoneczne miejsca. Dobra ochrona całego ciała wpływa także na spowolnienie procesów starzenia się, na które ogromny wpływ ma właśnie opalanie się.

Ogólnie jednak nie poleca się wielogodzinnego leżakowania na słońcu. Jeśli już się na nie zdecydujemy to warto robić sobie przerwy w miejscu zacienionym i cały czas nawadniać organizm. Godziny opalania się również są ważne. Nie wolno przebywać na słońcu w południe (mniej więcej między godziną 11 a 15). Najodpowiedniejszą porą jest popołudnie tj. po godzinie 15.00 lub ranek.

Poza ochroną jaką dają nam kremy z filtrami, należy również chronić głowę oraz oczy przed niebezpiecznym wpływem promieni słonecznych. W związku z tym podczas opalania należy mieć ze sobą okulary przeciwsłoneczne oraz odpowiednie nakrycie głowy. Takie zabezpieczenie pozwoli również zminimalizować ryzyko wystąpienia udaru cieplnego.

Korzystajmy z słonecznych kąpieli w przemyślany i bezpieczny sposób!

(Jard Media)


Inne najcześciej czytane......wkrótce...


Moda i uroda


pokaż cały dział »

Wiadomości regionalne


pokaż cały dział »

Najciekawsze


pokaż cały dział »

Wiadomości


pokaż cały dział »

Gospodarka


pokaż cały dział »

Motoryzacja


pokaż cały dział »

Rozrywka


pokaż cały dział »

Sport


pokaż cały dział »

Zdrowie


pokaż cały dział »

Turystyka


pokaż cały dział »

Kulinaria


pokaż cały dział »

Praca i szkolenia


pokaż cały dział »

Imprezy jard


pokaż cały dział »

Jaga


pokaż cały dział »

Konkursy


pokaż cały dział »

Tele jard


pokaż cały dział »

Jard 24


pokaż cały dział »


» Komunikacja miejska » PKP » PKS

» Napisz do nas

*

Copyright © 2014-2015 www.jard.pl

*stat4u

projekt ikon: icons8.comDo poprawnego wyświetlania strony masz za starą wersję przeglądarki internetowej!


Zainstaluj najnowszą wersję


Mozilla Firefox 3.6+ Google Chrome 7+ Opera 10.6+ Apple Safari 5.0.2+ Microsoft Internet Explorer 9+