www.bialystok.jard.plBIALYSTOK.JARD.PL


Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Do NOWEGO ROKU z JARDem zostało:
GALERIE ZDJĘĆ
Motoryzacja


15:32:05 13-03-2018r.


Co robić w razie kolizji drogowej?


To mocno nieprzyjemny moment dla każdego kierowcy - stres, nerwy, emocje. A do tego jeszcze zniszczone auto i niepewność, na jaką kwotę towarzystwo ubezpieczeniowe wyceni szkodę. Pół biedy, jeśli podczas zdarzenia drogowego nikt z jego uczestników nie ucierpiał, nie potrzebuje hospitalizacji, a mamy do czynienia jedynie z rozbitymi pojazdami. Jak się zachować, gdy dojdzie do stłuczki? O rady zapytaliśmy eksperta z firmy Rycar w Białymstoku, prowadzącej usługi autoholowania oraz Centrum Likwidacji Szkód Komunikacyjnych.


źródło: pixabay.com

źródło: pixabay.com


Jeżeli już jesteśmy uczestnikami kolizji drogowej, starajmy się zachować spokój. Nie jest to łatwe, ale podgrzewanie atmosfery i kłótnie z drugim uczestnikiem nic przecież nie wniosą. Eksperci tłumaczą,, że najważniejsze jest, by w pierwszej kolejności zapewnić dalsze bezpieczeństwo: ustawić na szosie trójkąt ostrzegawczy, założyć kamizelkę odblaskową, odsunąć się z toru jazdy innych pojazdów i wezwać pomoc. W przypadku, gdy któryś z kierowców bądź pasażerów jest ranny lub źle się czuje, nie ma co zwlekać - należy wezwać pogotowie ratunkowe, dzwoniąc pod numer alarmowy 112 albo 999. W miarę możliwości i umiejętności, trzeba też udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanym. W takiej sytuacji konieczny jest też przyjazd policji. Funkcjonariusze na miejscu ustalą sprawcę, a jeżeli okaże się to niemożliwe - sprawa trafi do wydziału dochodzeniowego.

Samochody, które ze względu na zakres uszkodzeń nie mogą być dopuszczone do dalszej jazdy, trzeba będzie po wykonaniu niezbędnych czynności przez policjantów usunąć z drogi, by nie tamować ruchu. W sytuacji, gdy w kolizji nikt nie ucierpiał, nie ma potrzeby wzywania na miejsce funkcjonariuszy policji. Można spisać odpowiednie oświadczenie w dwóch egzemplarzach - dla sprawcy oraz poszkodowanego. Ale w takim przypadku zalecana jest daleko idąca ostrożność. Kiedy sprawca ma wątpliwości co do swojej winy, wyczuwamy od niego woń alkoholu albo mamy podejrzenie, że jest pod wpływem innych środków odurzających, nie miejmy skrupułów i wezwijmy policję. Funkcjonariuszy należy także wezwać na miejsce, kiedy któraś ze stron nie posiada kompletu dokumentów albo są co do nich wątpliwości.

Sprawę jak najszybciej należy zgłosić ubezpieczycielowi sprawcy kolizji. Najszybciej zrobimy to poprzez ogólnodostępne infolinie.

(ddb24.pl, mł)

 


Inne najcześciej czytane...


Motoryzacja


pokaż cały dział »

Wiadomości regionalne


pokaż cały dział »

Najciekawsze


pokaż cały dział »

Wiadomości


pokaż cały dział »

Gospodarka


pokaż cały dział »

Rozrywka


pokaż cały dział »

Sport


pokaż cały dział »

Zdrowie


pokaż cały dział »

Turystyka


pokaż cały dział »

Kulinaria


pokaż cały dział »

Moda i uroda


pokaż cały dział »

Praca i szkolenia


pokaż cały dział »

Imprezy jard


pokaż cały dział »

Jaga


pokaż cały dział »

Konkursy


pokaż cały dział »

Tele jard


pokaż cały dział »

Jard 24


pokaż cały dział »


» Komunikacja miejska » PKP » PKS

» Napisz do nas

*

Copyright © 2014-2015 www.jard.pl

*stat4u

projekt ikon: icons8.comDo poprawnego wyświetlania strony masz za starą wersję przeglądarki internetowej!


Zainstaluj najnowszą wersję


Mozilla Firefox 3.6+ Google Chrome 7+ Opera 10.6+ Apple Safari 5.0.2+ Microsoft Internet Explorer 9+