www.bialystok.jard.plBIALYSTOK.JARD.PL


Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Do NOWEGO ROKU z JARDem zostało:
GALERIE ZDJĘĆ
Wiadomości regionalne


10:17:25 07-12-2017r.


BIAŁYSTOK: Zdolność kredytowa miasta – na piątkę


Białystok na wysokiej pozycji w rankingu „Zdolność kredytowa samorządów 2014-2016” sporządzonym przez Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”. Wśród miast wojewódzkich Białystok zajmuje piąte miejsce. To oznacza, że budżet naszego miasta oparty jest o mocne, stabilne fundamenty finansowe.


zdjęcie: bialystok.pl

zdjęcie: bialystok.pl


Wskaźnik zdolności kredytowej Białegostoku w rankingu „Wspólnoty” wynosi 14,2%. Na tyle wyliczono procent dochodów 2017 r., jakiego nie mogą przekroczyć planowane spłaty rat kredytów i pożyczek wraz z odsetkami (średni udział nadwyżki operacyjnej w dochodach ogółem 2014-2016). Dla porównania – wskaźnik dla Gdańska, który jest na pierwszym miejscu wśród miast wojewódzkich, wynosi 16,3%. Kolejne miejsca przed Białymstokiem zajmują: Szczecin (14,9%), Katowice (14,6%), Poznań (14,3%).

– Dla uzyskania dobrego wskaźnika zdolności kredytowej konieczne jest trzymanie w karbach wydatków bieżących, co nie jest rzeczą łatwą – mówi prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. –Wysoka pozycja Białegostoku w tym rankingu jest dla nas potwierdzeniem, że budżet naszego miasta jest właściwie i racjonalnie zarządzany, co mnie bardzo cieszy i uważam ten fakt za jeden ze znaczących sukcesów.

Przyjęta przez władze Białegostoku polityka pozwala na realizację projektów, przede wszystkim tych dofinansowanych przez Unię Europejską. Chodzi o inwestycje społeczne, edukacyjne, kulturalno-sportowe, drogowe, budowę mieszkań komunalnych, rozwój transportu miejskiego. Priorytetem przy planowaniu wydatków jest przede wszystkim rozwój Białegostoku i poprawa jakości życia jego mieszkańców. Realizacja tych planów inwestycyjnych nie jest zwykle możliwa bez zewnętrznych środków finansowych – kredytów, obligacji. Dlatego Miasto Białystok szczególnie dba o wieloletnie prognozowanie i racjonalizację wydatków, a także finansową dyscyplinę.

Anna Kowalska/bialystok.pl


Inne najcześciej czytane...


Wiadomości regionalne


pokaż cały dział »

Najciekawsze


pokaż cały dział »

Wiadomości


pokaż cały dział »

Gospodarka


pokaż cały dział »

Motoryzacja


pokaż cały dział »

Rozrywka


pokaż cały dział »

Sport


pokaż cały dział »

Zdrowie


pokaż cały dział »

Turystyka


pokaż cały dział »

Kulinaria


pokaż cały dział »

Moda i uroda


pokaż cały dział »

Praca i szkolenia


pokaż cały dział »

Imprezy jard


pokaż cały dział »

Jaga


pokaż cały dział »

Konkursy


pokaż cały dział »

Tele jard


pokaż cały dział »

Jard 24


pokaż cały dział »


» Komunikacja miejska » PKP » PKS

» Napisz do nas

*

Copyright © 2014-2015 www.jard.pl

*stat4u

projekt ikon: icons8.comDo poprawnego wyświetlania strony masz za starą wersję przeglądarki internetowej!


Zainstaluj najnowszą wersję


Mozilla Firefox 3.6+ Google Chrome 7+ Opera 10.6+ Apple Safari 5.0.2+ Microsoft Internet Explorer 9+