www.bialystok.jard.plBIALYSTOK.JARD.PL


Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Do NOWEGO ROKU z JARDem zostało:
GALERIE ZDJĘĆ
Wiadomości regionalne

Najciekawsze


13:17:47 25-08-2017r.


BIAŁYSTOK: Zabytkowymi autobusami przez miasto


W najbliższy weekend po raz ostatni w tym sezonie będzie można zwiedzać nasze miasto zza szyb zabytkowego „ogórka” i Jelcza. Zapraszamy na autobusowe wycieczki z przewodnikami Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.


zdjęcie: bialystok.pl

zdjęcie: bialystok.pl


W sobotę, 26 sierpnia o godz. 13, 14 i 15, z przystanku Plac Jana Pawła II/Pałac Branickich wiekowe Jelcze zabiorą pasażerów na trzy różne wycieczki. Będą to trasy: Wielokulturowy Białystok, Białystok przemysłowców i Białystok współczesny – szkło, stal i murale. Zabytkowymi pojazdami z kolekcji Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej wraz ze zwiedzającymi będą podróżować przewodnicy PTTK, którzy w zależności od trasy, będą przybliżać specyfikę i historię Białegostoku.

Natomiast w niedzielę, 27 sierpnia o godz. 11 i 12, z przystanku przy Pałacu Branickich (Plac Jana Pawła II) będzie można wybrać się na przejażdżkę zabytkowym „ogórkiem”. Również tym razem pasażerom będą towarzyszyć przewodnicy PTTK. Wycieczki to dobra lekcja historii, okazja do podróży w czasie i atrakcyjnego poznawania naszego miasta.

– Wycieczki zabytkowymi autobusami cały czas cieszą się dużym zainteresowaniem białostoczan i turystów odwiedzających nasze miasto. Przed nami ostatni wakacyjny weekend z „ogórkiem” i Jelczem, zapraszamy – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Projekt nawiązuje do podobnych inicjatyw w innych miastach. Ma wymiar praktyczny (umożliwia komfortowe zwiedzanie dużej części miasta) i edukacyjny (prezentuje zarówno zabytkowe pojazdy, jak też udostępnia ciekawe informacje o mieście). Wzbogaca wakacyjną ofertę kulturalną Białegostoku i jest elementem promocji miasta. Organizatorami wakacyjnych kursów „ogórkiem” są Miasto Białystok i Regionalny Oddział PTTK w Białymstoku. Wycieczki Jelczem to inicjatywa białostockiego Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej ze wsparciem z budżetu Miasta Białegostoku.

Agnieszka Błachowska/bialystok.pl


Inne najcześciej czytane...


Wiadomości regionalne


pokaż cały dział »

Najciekawsze


pokaż cały dział »

Wiadomości


pokaż cały dział »

Gospodarka


pokaż cały dział »

Motoryzacja


pokaż cały dział »

Rozrywka


pokaż cały dział »

Sport


pokaż cały dział »

Zdrowie


pokaż cały dział »

Turystyka


pokaż cały dział »

Kulinaria


pokaż cały dział »

Moda i uroda


pokaż cały dział »

Praca i szkolenia


pokaż cały dział »

Imprezy jard


pokaż cały dział »

Jaga


pokaż cały dział »

Konkursy


pokaż cały dział »

Tele jard


pokaż cały dział »

Jard 24


pokaż cały dział »


» Komunikacja miejska » PKP » PKS

» Napisz do nas

*

Copyright © 2014-2015 www.jard.pl

*stat4u

projekt ikon: icons8.comDo poprawnego wyświetlania strony masz za starą wersję przeglądarki internetowej!


Zainstaluj najnowszą wersję


Mozilla Firefox 3.6+ Google Chrome 7+ Opera 10.6+ Apple Safari 5.0.2+ Microsoft Internet Explorer 9+