www.bialystok.jard.plBIALYSTOK.JARD.PL


Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Do NOWEGO ROKU z JARDem zostało:
GALERIE ZDJĘĆ
Wiadomości regionalne


14:28:00 11-06-2018r.


BIAŁYSTOK: Weekendowe festyny


Występy muzyczne, gry i konkursy dla dzieci – to atrakcje, jakie czekały na uczestników czterech miejskich festynów. Trzy festyny były realizację zwycięskich projektów z Budżetu Obywatelskiego 2018, jeden zorganizowano wspólnie z Radą Osiedla Mickiewicza.


zdjęcie: bialystok.pl

zdjęcie: bialystok.pl


Pierwszy festyn odbył się w sobotę (9 czerwca), na boisku przy Szkole Podstawowej nr 3. Było to wydarzenie organizowane przez Urząd Miejski w Białymstoku oraz Radę Osiedla Mickiewicza. Uczestnicy odwiedzali strefy rywalizacji, rekreacji i wyobraźni. Dostępne były m.in. zabawki dmuchane, gry i konkursy z nagrodami.

Drugi festyn został zorganizowany przy ul. ks. S. Suchowolca. Na placu parafii pw. Niepokalanego Serca Maryi mieszkańcy wysłuchali zespołu Arka Noego. To wydarzenie odbyło się w ramach realizacji projektu „Przystań młodych – festiwal dla młodzieży”. W trakcie Budżetu Obywatelskiego 2018 zdobył ponad 850 głosów białostoczan.

– Osiedlowe festyny rodzinne to wydarzenia, które są dobrą okazją do poznania swoich sąsiadów i aktywnego spędzenia czasu w szerszym gronie – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – Zachęcam naszych mieszkańców do udziału w tych piknikach, będziemy je organizować przez całe lato na terenie miasta.

Kolejne wydarzenia dla mieszkańców odbyły się w niedzielę (10 czerwca). Białostoczanie wzięli udział w Festynie Rodzinnym przy ul. Św. A. Boboli. Na placu przy parafii wystąpili Maciej „Dziemian” Dziemiańczuk, zespół Winnica i Schola Boże Echo. Nie zabrakło także dmuchańców, kącika malucha, malowania twarzy, gier i zabaw z nagrodami. Na najmłodszych czekała wata cukrowa i lody. Tę inicjatywę poparło w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018 ponad 930 osób.

Podobną imprezę zorganizowano przy Szkole Podstawowej nr 9 w Białymstoku. Wystąpiła tam grupa Skaner, odbyły się pokazy straży pożarnej i policji. Na festynie można było spotkać Lowlandersów, wziąć udział w grach i zabawach. Ten projekt w trakcie głosowania mieszkańców otrzymał ok. 2 tys. 160 głosów.

Najbliższe festyny osiedlowe odbędą się w kolejny weekend (16 i 17 czerwca). Będą one organizowane w Białymstoku do września.

Kamila Bogacewicz/bialystok.pl


Inne najcześciej czytane...


Wiadomości regionalne


pokaż cały dział »

Najciekawsze


pokaż cały dział »

Wiadomości


pokaż cały dział »

Gospodarka


pokaż cały dział »

Motoryzacja


pokaż cały dział »

Rozrywka


pokaż cały dział »

Sport


pokaż cały dział »

Zdrowie


pokaż cały dział »

Turystyka


pokaż cały dział »

Kulinaria


pokaż cały dział »

Moda i uroda


pokaż cały dział »

Praca i szkolenia


pokaż cały dział »

Imprezy jard


pokaż cały dział »

Jaga


pokaż cały dział »

Konkursy


pokaż cały dział »

Tele jard


pokaż cały dział »

Jard 24


pokaż cały dział »


» Komunikacja miejska » PKP » PKS

» Napisz do nas

*

Copyright © 2014-2015 www.jard.pl

*stat4u

projekt ikon: icons8.comDo poprawnego wyświetlania strony masz za starą wersję przeglądarki internetowej!


Zainstaluj najnowszą wersję


Mozilla Firefox 3.6+ Google Chrome 7+ Opera 10.6+ Apple Safari 5.0.2+ Microsoft Internet Explorer 9+