www.bialystok.jard.plBIALYSTOK.JARD.PL


Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Do NOWEGO ROKU z JARDem zostało:
GALERIE ZDJĘĆ
Wiadomości regionalne


06:48:20 11-01-2018r.


BIAŁYSTOK: Ratunek przed zamarznięciem


Ponad osiemset interwencji chroniących osoby bezdomne i nietrzeźwe przed zamarznięciem podjęła już białostocka Straż Miejska w tym sezonie jesienno-zimowym. Od listopada ubiegłego roku trwa akcja "Zimowy Ratownik", strażnicy apelują też o pomoc mieszkańców Białegostoku.


zdjęcie: bialystok.pl

zdjęcie: bialystok.pl


Zima to wyjątkowo trudny okres dla osób bezdomnych, samotnych, będących w podeszłym wieku. Tacy ludzie często narażeni są na zamarznięcie, a w ostatnich dniach temperatury na zewnątrz są dość niskie. Jedynym ratunkiem dla zagrożonych wychłodzeniem organizmu jest szybka reakcja. Białostocka Straż Miejska rozpoczęła akcję „Zimowy Ratownik” w listopadzie. Od tego czasu funkcjonariusze każdego dnia odwiedzają pustostany, węzły ciepłownicze, klatki schodowe, piwnice oraz inne miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Informują, gdzie potrzebujący mogą uzyskać pomoc i specjalistyczną opiekę. W sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia obowiązkiem strażników jest, w zależności od sytuacji, przewiezienie bezdomnego do noclegowni lub izby wytrzeźwień.

Podczas trwającej akcji strażnicy podjęli już ponad 800 interwencji. Najczęściej mają do czynienia z osobami po spożyciu alkoholu. Około 370 osób przewieziono do izby wytrzeźwień, 13 osób – do ogrzewalni i tyle samo przekazano pogotowiu ratunkowemu. Strażnicy prowadzą też kampanię informacyjną „Zareaguj – nie pozwól zamarznąć”. W ten sposób starają się uwrażliwić mieszkańców na problemy zagrażające w czasie zimy osobom bezdomnym.

– Pamiętajmy, że obojętność jest groźna tak samo, jak mróz – apeluje zastępca prezydenta Białegostoku Przemysław Tuchliński. – Każdy z nas powinien w tym trudnym okresie zwracać uwagę, czy ktoś obok nie potrzebuje pomocy.

Strażnicy apelują do mieszkańców, aby w okresie zimowym nie zapominali o osobach samotnych, bezdomnych i informowali strażników lub policję o niebezpiecznych sytuacjach. Każdą zauważoną osobę, która może potrzebować pomocy i miejsca, w których mogą przebywać bezdomni – należy zgłaszać pod numer tel. 986. Warto reagować, jeden telefon może uratować ludzkie życie – przypominają strażnicy.

Anna Kowalska/bialystok.pl


Inne najcześciej czytane...


Wiadomości regionalne


pokaż cały dział »

Najciekawsze


pokaż cały dział »

Wiadomości


pokaż cały dział »

Gospodarka


pokaż cały dział »

Motoryzacja


pokaż cały dział »

Rozrywka


pokaż cały dział »

Sport


pokaż cały dział »

Zdrowie


pokaż cały dział »

Turystyka


pokaż cały dział »

Kulinaria


pokaż cały dział »

Moda i uroda


pokaż cały dział »

Praca i szkolenia


pokaż cały dział »

Imprezy jard


pokaż cały dział »

Jaga


pokaż cały dział »

Konkursy


pokaż cały dział »

Tele jard


pokaż cały dział »

Jard 24


pokaż cały dział »


» Komunikacja miejska » PKP » PKS

» Napisz do nas

*

Copyright © 2014-2015 www.jard.pl

*stat4u

projekt ikon: icons8.comDo poprawnego wyświetlania strony masz za starą wersję przeglądarki internetowej!


Zainstaluj najnowszą wersję


Mozilla Firefox 3.6+ Google Chrome 7+ Opera 10.6+ Apple Safari 5.0.2+ Microsoft Internet Explorer 9+