www.bialystok.jard.plBIALYSTOK.JARD.PL


Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Do NOWEGO ROKU z JARDem zostało:
GALERIE ZDJĘĆ
Wiadomości regionalne


10:16:05 07-12-2017r.


BIAŁYSTOK: Program „Odzyskać dziecko” z miejskim wsparciem


Miasto Białystok od dwóch lat wspiera finansowo program „Odzyskać dziecko” realizowany przez Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie „Droga”. Dotacja wyniosła dotychczas ponad 1 mln zł. Pomocą zostały objęte rodziny, których dzieci zostały umieszczone lub są zagrożone umieszczeniem w placówkach opiekuńczo-wychowawczych i rodzinach zastępczych.


zdjęcie: bialystok.pl

zdjęcie: bialystok.pl


Celem programu „Odzyskać dziecko” jest przede wszystkim zapobieganie umieszczeniu dzieci w pieczy zastępczej oraz pomoc w ich odzyskiwaniu przez biologicznych rodziców. Dzięki wparciu rodziny uczą się także odbudowywać swoje relacje i łączące ich więzi. Miasto w latach 2016–17 wsparło tę inicjatywę dotacją w wysokości 1 mln 12 tys. zł.

– Dzięki temu wsparciu w 2017 roku programem „Odzyskać dziecko” zostały objęte 54 rodziny, w których wychowuje się 109 dzieci – mówił prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. – To ważna inicjatywa, która służy usamodzielnieniu się rodzin i odbudowywaniu łączących je więzi.

W tym roku dzięki programowi udało się siedmiu rodzinom odzyskać 14 dzieci. 53 dzieci, które pochodzą z 19 rodzin zagrożonych rozłąką, pozostało w rodzinnych domach. Z kolei 31 rodziców miało stały kontakt z 42 pociechami umieszczonymi w pieczy zastępczej, co pozwoliło im utrzymać więzy rodzinne.

Przypominamy, że w ubiegłym roku programem było objętych 49 rodzin, w których wychowuje się 86 dzieci. Wspólna praca zaowocowała powrotem z placówek opiekuńczo-wychowawczych i rodzin zastępczych 14 dzieci z pięciu rodzin. Trzem rodzinom udało się zatrzymać siedmioro dzieci przy sobie. Pięć rodzin utrzymywało kontakt z jedenastką pociech umieszczonych w pieczy zastępczej.

Program „Odzyskać dziecko” skupia się na działaniach z zakresu pomocy dzieciom i ich rodzicom. Rodziny otrzymują wsparcie specjalistów w ramach pracy indywidualnej i grupowej. Osoby objęte programem korzystają z warsztatów, konsultacji i poradnictwa specjalnego. W programie stworzone zostały grupy wsparcia, warsztaty edukacyjne, warsztaty umiejętności wychowawczych, akademia rodzinna. Z myślą o ich rozwoju przygotowane zostały również wyjazdy terapeutyczne, weekendowe i wakacyjne.

Kamila Bogacewicz/bialystok.pl


Inne najcześciej czytane...


Wiadomości regionalne


pokaż cały dział »

Najciekawsze


pokaż cały dział »

Wiadomości


pokaż cały dział »

Gospodarka


pokaż cały dział »

Motoryzacja


pokaż cały dział »

Rozrywka


pokaż cały dział »

Sport


pokaż cały dział »

Zdrowie


pokaż cały dział »

Turystyka


pokaż cały dział »

Kulinaria


pokaż cały dział »

Moda i uroda


pokaż cały dział »

Praca i szkolenia


pokaż cały dział »

Imprezy jard


pokaż cały dział »

Jaga


pokaż cały dział »

Konkursy


pokaż cały dział »

Tele jard


pokaż cały dział »

Jard 24


pokaż cały dział »


» Komunikacja miejska » PKP » PKS

» Napisz do nas

*

Copyright © 2014-2015 www.jard.pl

*stat4u

projekt ikon: icons8.comDo poprawnego wyświetlania strony masz za starą wersję przeglądarki internetowej!


Zainstaluj najnowszą wersję


Mozilla Firefox 3.6+ Google Chrome 7+ Opera 10.6+ Apple Safari 5.0.2+ Microsoft Internet Explorer 9+