www.bialystok.jard.plBIALYSTOK.JARD.PL


Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Do NOWEGO ROKU z JARDem zostało:
GALERIE ZDJĘĆ
Wiadomości regionalne


14:38:01 16-04-2018r.


BIAŁYSTOK: Porozmawiajmy o Budżecie Obywatelskim


Chcesz porozmawiać o potrzebach osiedla, na którym mieszkasz? Dowiedzieć się, co można zmienić w twojej najbliższej okolicy? Przyjdź na spotkanie dotyczące Budżetu Obywatelskiego 2019 i zainspiruj się. Najbliższe już dziś (16 kwietnia) o godz. 17.30 na osiedlu Antoniuk.


zdjęcie: bialystok.pl

zdjęcie: bialystok.pl


Cykl spotkań osiedlowych rozpocznie się 16 kwietnia, a zakończy tydzień później. Pierwsze spotkanie, skierowane do mieszkańców Antoniuka, Dziesięcin i Wysokiego Stoczka, odbędzie się przy ul. Wierzbowej (VII Liceum Ogólnokształcące). Na kolejne (18 kwietnia) mogą wybrać się mieszkańcy Starosielc, Zielonych Wzgórz, Leśnej Doliny i Słonecznego Stoku. Zostanie ono zorganizowane w V liceum przy ul. Miodowej. Dwa kolejne (20 i 23 kwietnia) zaplanowano także w liceach (IV i VIII). Wszystkie spotkania rozpoczną się o godz. 17.30.

Warto wiedzieć, że w ubiegłym tygodniu pracownicy Urzędu Miejskiego w Białymstoku spotkali się z przedstawicielami Rad Osiedli. Dzięki temu zdobytą wiedzę dotyczącą Budżetu Obywatelskiego będą oni mogli przekazać mieszkańcom pozostałych osiedli, gdzie takie rady działają.

Na Budżet Obywatelski 2019 Miasto przygotowało 10 mln zł. O przeznaczeniu tej kwoty zdecydują białostoczanie zgłaszając pomysły, a następnie oddając na nie swoje głosy. Można zgłaszać projekty mające charakter ogólnomiejski, osiedlowy, oświatowy lub z kategorii Zielonego budżetu. Termin mija 10 maja.

– Dzięki zaangażowaniu białostoczan w Budżet Obywatelski w naszym mieście zostało zrealizowanych wiele ciekawych projektów. Liczymy na to, że i w tym roku nie zabraknie pomysłów, które wzbogacą i uatrakcyjnią Białystok – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

Wnioski należy składać na formularzach zgłoszeniowych, są one dostępne w budynkach Urzędu Miejskiego przy ul. Słonimskiej 1, ul. J. K. Branickiego 3/5, ul. Św. Rocha 3 i na stroniewww.cas.bialystok.pl.

Pomoc w wypełnieniu wniosku można uzyskać w Centrum Aktywności Społecznej, dzwoniąc na infolinię (85 879 79 79). Warto też wybrać się na maraton pisania wniosków – 19 i 26 kwietnia oraz 10 maja (w godz. 12.00-20.00, ul. Św. Rocha 3).

Kamila Bogacewicz/bialystok.pl


Inne najcześciej czytane...


Wiadomości regionalne


pokaż cały dział »

Najciekawsze


pokaż cały dział »

Wiadomości


pokaż cały dział »

Gospodarka


pokaż cały dział »

Motoryzacja


pokaż cały dział »

Rozrywka


pokaż cały dział »

Sport


pokaż cały dział »

Zdrowie


pokaż cały dział »

Turystyka


pokaż cały dział »

Kulinaria


pokaż cały dział »

Moda i uroda


pokaż cały dział »

Praca i szkolenia


pokaż cały dział »

Imprezy jard


pokaż cały dział »

Jaga


pokaż cały dział »

Konkursy


pokaż cały dział »

Tele jard


pokaż cały dział »

Jard 24


pokaż cały dział »


» Komunikacja miejska » PKP » PKS

» Napisz do nas

*

Copyright © 2014-2015 www.jard.pl

*stat4u

projekt ikon: icons8.comDo poprawnego wyświetlania strony masz za starą wersję przeglądarki internetowej!


Zainstaluj najnowszą wersję


Mozilla Firefox 3.6+ Google Chrome 7+ Opera 10.6+ Apple Safari 5.0.2+ Microsoft Internet Explorer 9+