www.bialystok.jard.plBIALYSTOK.JARD.PL


Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Do NOWEGO ROKU z JARDem zostało:
GALERIE ZDJĘĆ
Wiadomości regionalne


06:45:00 03-01-2018r.


BIAŁYSTOK: Orszak Trzech Króli 2018


W sobotę (6 stycznia) ulicami Białegostoku tradycyjnie przejdzie Orszak Trzech Króli. Białostoczanie będą w taki sposób świętować uroczystość Objawienia Pańskiego już po raz szósty. Orszak wyruszy kwadrans przed południem.


zdjęcie: bialystok.pl

zdjęcie: bialystok.pl


Scenariusz tego jednego z największych, plenerowych wydarzeń jest oparty na ewangelicznym przekazie – mędrcowie ze Wschodu wyruszają za Betlejemską Gwiazdą, by dotrzeć do ubogiej szopy, w której narodził się Chrystus. Motywem przewodnim tegorocznego orszaku będzie przypomnienie, że Bóg przyszedł, aby odkupić każdego człowieka i czeka na wszystkich.

– Serdecznie zapraszam mieszkańców Białegostoku na tę uroczystość – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. – Uczestnicy orszaku spotkają się o godz. 11.45 na dziedzińcu Pałacu Branickich, by po wspólnym odmówieniu modlitwy Anioł Pański wyruszyć wraz z Królami za Gwiazdą.

Pierwszym przystankiem w ich drodze będzie scena Pierwszego Grzechu, umiejscowiona przy Galerii im. Sleńdzińskich, która wyjaśni sens wcielenia Boga w człowieka. Kolejna scena – to Gospoda (przed Kinem Forum), w której Święta Rodzina nie znajdzie dla siebie miejsca. Trzej Mędrcy wraz z orszakiem zawitają następnie na Dworze Heroda (Plac Niezależnego Zrzeszenia Studentów). W trakcie dalszej wędrówki maszerujący wezmą udział w Walce Dobra ze Złem (skrzyżowanie Rynku Kościuszki z ul. Malmeda). Potem przejdą przez Bramę Anielską (przy Astorii), która poprowadzi do stajenki z nowonarodzonym Chrystusem przy archikatedrze białostockiej. Uroczystość zakończy msza św. w katedrze o godz. 14.00.

Orszak przenosi wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat we współczesność po to, by ta historia mogła być wciąż opowiadana na nowo i by pokazać, że ma ona wciąż znaczenie dla współczesnego człowieka. Podobne uroczystości odbędą się w ponad 640 miejscowościach w Polsce i w 16 – poza jej granicami. Na mocy porozumienia zawartego 20 grudnia 2017 r. pomiędzy Miastem Białystok a Stowarzyszeniem Rodzin Katolickich Archidiecezji Białostockiej – miasto uzyskało tytuł Partnera Orszaku Trzech Króli w 2018 r.

Anna Kowalska/bialystok.pl


Inne najcześciej czytane...


Wiadomości regionalne


pokaż cały dział »

Najciekawsze


pokaż cały dział »

Wiadomości


pokaż cały dział »

Gospodarka


pokaż cały dział »

Motoryzacja


pokaż cały dział »

Rozrywka


pokaż cały dział »

Sport


pokaż cały dział »

Zdrowie


pokaż cały dział »

Turystyka


pokaż cały dział »

Kulinaria


pokaż cały dział »

Moda i uroda


pokaż cały dział »

Praca i szkolenia


pokaż cały dział »

Imprezy jard


pokaż cały dział »

Jaga


pokaż cały dział »

Konkursy


pokaż cały dział »

Tele jard


pokaż cały dział »

Jard 24


pokaż cały dział »


» Komunikacja miejska » PKP » PKS

» Napisz do nas

*

Copyright © 2014-2015 www.jard.pl

*stat4u

projekt ikon: icons8.comDo poprawnego wyświetlania strony masz za starą wersję przeglądarki internetowej!


Zainstaluj najnowszą wersję


Mozilla Firefox 3.6+ Google Chrome 7+ Opera 10.6+ Apple Safari 5.0.2+ Microsoft Internet Explorer 9+