www.bialystok.jard.plBIALYSTOK.JARD.PL


Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Do NOWEGO ROKU z JARDem zostało:
GALERIE ZDJĘĆ
Wiadomości regionalne

Najciekawsze


07:33:01 14-02-2018r.


BIAŁYSTOK: Inwestycje przy stadionie w Zwierzyńcu


Rozpoczęła się budowa parkingu i budynku magazynowego w Zespole Obiektów Sportowych „Zwierzyniec”. Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji planuje też modernizację boiska bocznego.


zdjęcie: bialystok.pl

zdjęcie: bialystok.pl


Dotychczas teren przeznaczony na parkowanie był tylko w niewielkim stopniu utwardzony. Sportowcy korzystający z obiektów sportowych BOSiR oraz goście funkcjonującego w kompleksie hotelu zmuszeni byli do parkowania na trawnikach. Teraz powstaje tam parking na 70 miejsc postojowych oraz miejsce dla autokaru. Będzie składał się z dwóch części rozdzielonych pasem zieleni. Parking ma obsługiwać stadion lekkoatletyczny oraz hotel BOSiR przy ul. Wołodyjowskiego. Powstaną utwardzone dojścia i dojazdy. Przebudowana zostanie podziemna infrastruktura techniczna i zamontowane zostanie oświetlenie terenu. Powstanie również zadaszona wiata ze stojakami na 24 rowery z utwardzoną nawierzchnią.

Umowa z wykonawcą obejmuje również budowę budynku magazynowo–warsztatowego, jakiego brakowało w ZOS „Zwierzyniec”. Będą się tam mieściły także pomieszczenia socjalne. Ponadto obiekt będzie służył do obsługi technicznej kompleksu sportowego. Prace mają zakończyć się w sierpniu. Koszt tych robót wyniesie 1 mln 860 tys. zł.

– Stadion w Zwierzyńcu to ważne i potrzebne miejsce na mapie obiektów sportowych miasta – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. – Od kilku lat prowadzimy tam działania mające zmodernizować cały obiekt i umożliwić organizowanie w tym miejscu imprez na najwyższym poziomie.

BOSiR planuje również w tym roku modernizację boiska bocznego w ZOS „Zwierzyniec”. Ma ona polegać na przebudowie istniejących urządzeń lekkoatletycznych, ale przede wszystkim na dostosowaniu parametrów dynamicznych nawierzchni na obiekcie rozgrzewkowym do wymagań IAAF tak, aby były takie same, jak na stadionie głównym. W strefie do rozgrzewki – zgodnie z uzgodnieniami z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki – znaleźć się mają dwutorowe bieżnie o dł. 60 i 80 m, skocznia do skoku w dal i trójskoku, rzutnia do pchnięcia kulą oraz rzutnia do rzutu dyskiem i rzutu młotem. Obiekt, oprócz rozgrzewki i treningów, będzie mógł być wykorzystywany do przeprowadzania zawodów. BOSiR ogłosił przetarg na wykonanie robót budowlanych na boisku bocznym i do 27 lutego czeka na oferty.

To kolejne inwestycje w ZOS „Zwierzyniec”. W ubiegłym roku modernizację przeszedł stadion lekkoatletyczny – m.in. wymieniono urządzenia lekkoatletyczne i zużytą nawierzchnię. Uzyskano dla obiektu świadectwo PZLA, dzięki czemu na tym stadionie w dniach 21-23 lipca 2017 r. odbyły się 93. Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce. Koszt realizacji robót budowlanych wyniósł ponad 3 mln 250 tys. zł, z czego Ministerstwo Sportu i Turystyki na tę inwestycję przyznało dofinansowanie w wysokości 1,5 mln zł. W poprzednich latach przy stadionie lekkoatletycznym wymieniono ogrodzenie oraz wykonano remont ogólnodostępnych łazienek.

oprac. Anna Kowalska/bialystok.pl


Inne najcześciej czytane...


Wiadomości regionalne


pokaż cały dział »

Najciekawsze


pokaż cały dział »

Wiadomości


pokaż cały dział »

Gospodarka


pokaż cały dział »

Motoryzacja


pokaż cały dział »

Rozrywka


pokaż cały dział »

Sport


pokaż cały dział »

Zdrowie


pokaż cały dział »

Turystyka


pokaż cały dział »

Kulinaria


pokaż cały dział »

Moda i uroda


pokaż cały dział »

Praca i szkolenia


pokaż cały dział »

Imprezy jard


pokaż cały dział »

Jaga


pokaż cały dział »

Konkursy


pokaż cały dział »

Tele jard


pokaż cały dział »

Jard 24


pokaż cały dział »


» Komunikacja miejska » PKP » PKS

» Napisz do nas

*

Copyright © 2014-2015 www.jard.pl

*stat4u

projekt ikon: icons8.comDo poprawnego wyświetlania strony masz za starą wersję przeglądarki internetowej!


Zainstaluj najnowszą wersję


Mozilla Firefox 3.6+ Google Chrome 7+ Opera 10.6+ Apple Safari 5.0.2+ Microsoft Internet Explorer 9+