www.bialystok.jard.plBIALYSTOK.JARD.PL


Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Do NOWEGO ROKU z JARDem zostało:
GALERIE ZDJĘĆ
Wiadomości regionalne


17:25:30 23-09-2017r.


BIAŁYSTOK: Dodatkowe pieniądze na lotnisko


Białystok blisko realizacji budowy lokalnego lotniska na Krywlanach. Samorząd województwa podlaskiego zadeklarował wsparcie finansowe w kwocie 8 mln zł. Prezydent Tadeusz Truskolaski zwróci się do Rady Miasta o zmiany w budżecie, niezbędne do sfinansowania inwestycji.


pixabay.com

pixabay.com


Aby budowa pasa startowego na Krywlanach mogła się rozpocząć, konieczne będą zmiany w budżecie Miasta na 2018 r. i Wieloletniej Prognozie Finansowej. Prezydent Tadeusz Truskolaski zapowiedział dziś, że na najbliższej sesji Rady Miasta, tj. 25 września, zwróci się do radnych w tej sprawie.

Przetarg na budowę utwardzonego pasa startowego na Krywlanach Miasto ogłosiło w połowie lipca, zaraz po tym, jak wojewoda podlaski wydał zgodę na realizację tej inwestycji. Wpłynęły dwie oferty – jedną, na kwotę ok. 62 mln zł, złożyła firma Budimex. Druga oferta pochodzi od polsko-litewskiego konsorcjum firm: B.K. Tras Roboty Drogowe Borsukiewicz s.j. (lider konsorcjum), PPU Drabent Maria Drabent i Jacek Drabent s.j., Projekt Plus sp. z o.o. oraz UAB Siauliu Plentas sp. z o.o. Konsorcjum zaoferowało w przetargu kwotę ok. 44 mln zł. Miasto planowało jednak przeznaczyć na tę inwestycję ok. 31 mln zł.

Jednocześnie samorząd województwa zadeklarował, ze dołoży do tej inwestycji połowę brakującej kwoty, czyli 8 mln zł.

Jeśli radni Białegostoku zgodzą się na zmiany w budżecie Miasta, możliwe będzie wyłonienie wykonawcy i podpisanie umowy jeszcze w tym roku. Wówczas rozpocznie się realizacja inwestycji.

Prace rozpoczną się od robót ziemnych i uporządkowania systemu odwodnienia. Zakres robót budowlanych obejmie budowę drogi startowej o wymiarach 1350 m na 30 m (o nawierzchni utwardzonej z asfaltobetonu) i drogi startowej o wymiarach 840 m na 160 m (o nawierzchni trawiastej). Wybudowane zostaną też: płyta do zawracania samolotów, drogi kołowania, płyty postojowe. Powstanie także strefa lądowania skoczków spadochronowych oraz niezbędna infrastruktura techniczna wraz z oświetleniem.

Lotnisko będzie przystosowane do obsługi samolotów pasażerskich zabierających do 50 pasażerów. Zasięg statków powietrznych to 1,5 – 2 tys. km. Korzystać z niego będą mogły lotnicze ośrodki szkoleniowe, lotnicze pogotowie ratunkowe, Podlaski Oddział Straży Granicznej i inne lotnicze służby państwowe. Zakończenie inwestycji planowane jest na jesień 2018 r. Lotnisko powinno zacząć funkcjonować przed końcem 2018 roku.

źródło: bialystok.pl


Inne najcześciej czytane...


Wiadomości regionalne


pokaż cały dział »

Najciekawsze


pokaż cały dział »

Wiadomości


pokaż cały dział »

Gospodarka


pokaż cały dział »

Motoryzacja


pokaż cały dział »

Rozrywka


pokaż cały dział »

Sport


pokaż cały dział »

Zdrowie


pokaż cały dział »

Turystyka


pokaż cały dział »

Kulinaria


pokaż cały dział »

Moda i uroda


pokaż cały dział »

Praca i szkolenia


pokaż cały dział »

Imprezy jard


pokaż cały dział »

Jaga


pokaż cały dział »

Konkursy


pokaż cały dział »

Tele jard


pokaż cały dział »

Jard 24


pokaż cały dział »


» Komunikacja miejska » PKP » PKS

» Napisz do nas

*

Copyright © 2014-2015 www.jard.pl

*stat4u

projekt ikon: icons8.comDo poprawnego wyświetlania strony masz za starą wersję przeglądarki internetowej!


Zainstaluj najnowszą wersję


Mozilla Firefox 3.6+ Google Chrome 7+ Opera 10.6+ Apple Safari 5.0.2+ Microsoft Internet Explorer 9+