www.bialystok.jard.plBIALYSTOK.JARD.PL


Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Do NOWEGO ROKU z JARDem zostało:
GALERIE ZDJĘĆ
Wiadomości regionalne


15:43:20 07-06-2018r.


"BEZPIECZNE WAKACJE 2018" NA PLAŻY MIEJSKIEJ DOJLIDY


Dziś mundurowi z białostockiej komendy miejskiej Policji na Plaży Miejskiej Dojlidy oficjalnie rozpoczęli nadchodzące wielkimi krokami wakacje. W spotkaniu tym uczestniczył szef białostockich policjantów oraz zaproszeniu uczniowie. Goście mogli zobaczyć pościg przestępcy na wodzie oraz udzielanie pierwszej pomocy osobie tonącej. Młodzież wzięła również udział w grze terenowej, w której wytypowani uczniowie poszczególnych szkół zmagali się z zadaniami i pytaniami dotyczącymi bezpieczeństwa.


zdjęcie: bialystok.policja.gov.pl

zdjęcie: bialystok.policja.gov.pl


Dziś policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku przy współudziale przedstawicieli białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Białymstoku oraz ratowników medycznych z Grupy Ratowniczej SPR „Nadzieja” zainaugurowali na Plaży Miejskiej Dojlidy rozpoczęcie sezonu wakacyjnego w ramach „Bezpiecznych Wakacji 2018”. W ramach przedsięwzięcia Komendant Miejski Policji inspektor Wojciech Macutkiewicz podpisał także porozumienie o współpracy z Prezesem Grupy Ratowniczej SPR „Nadzieja” księdzem dr Radosławem Kubeł. W pikniku udział wzięli także żołnierze Żandarmerii Wojskowej oraz 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Do udziału w przedsięwzięciu zostali zaproszeni również uczniowie trzech szkół: Szkoły Podstawowej w Kleosinie, Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Białymstoku oraz Szkoły Podstawowej nr 43 w Białymstoku, którzy mieli okazję obejrzeć pokaz pościgu na wodzie za niebezpieczniejszym przestępca, akcji podejmowania z wody osoby tonącej oraz udzielania jej pierwszej pomocy przedmedycznej. Następnie zebrani mogli obejrzeć pokaz tresury psa służbowego oraz dowiedzieć się jak wygląda szkolenie takiego „mundurowego”. Aby młodzież mogła aktywnie uczestniczyć w przedsięwzięciu policjanci w dalszej jego części zorganizowali wytypowanym uczniom grę terenową, związaną z bezpieczeństwem podczas wypoczynku. Młodzi ludzie rywalizowali ze sobą grając w tzw. podchody. W pierwszym etapie uczestnicy rozwiązywali test wiedzy związany z bezpieczeństwem podczas wakacyjnego wypoczynku, natomiast podczas kolejnych musieli odnaleźć ukryte koperty i wykonać zapisane w nich zadania. Uczyć poprzez rywalizację i zabawę – takie główne zadanie miała na celu przeprowadzona przez mundurowych i ratowników medycznych gra terenowa. Przez cały czas trwania pikniku młodzież miała okazję skorzystać także z fachowych porad żołnierzy, policjantów oraz ratowników medycznych. Każdy chętny mógł przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, w tym resuscytację krążeniową- oddechową na manekinie, czy też obejrzeć broń, którą dysponują wojskowi, jak również zasiąść za kierownicą quada, motocykla oraz radiowozu. Na koniec uczestnicy otrzymali elementy odblaskowe z informacją, iż powinni być w nie wyposażeni po zmroku. Dzisiejsze spotkanie zaindagowało zbliżające się wielkimi krokami wakacje. Okres letniego wypoczynku jest to pracowity czas dla białostockich mundurowych, którzy systematycznie spotykają się w tym czasie z dziećmi i młodzieżą edukując ich z zakresu bezpieczeństwa.

(bialystok.policja.gov.pl)


Inne najcześciej czytane...


Wiadomości regionalne


pokaż cały dział »

Najciekawsze


pokaż cały dział »

Wiadomości


pokaż cały dział »

Gospodarka


pokaż cały dział »

Motoryzacja


pokaż cały dział »

Rozrywka


pokaż cały dział »

Sport


pokaż cały dział »

Zdrowie


pokaż cały dział »

Turystyka


pokaż cały dział »

Kulinaria


pokaż cały dział »

Moda i uroda


pokaż cały dział »

Praca i szkolenia


pokaż cały dział »

Imprezy jard


pokaż cały dział »

Jaga


pokaż cały dział »

Konkursy


pokaż cały dział »

Tele jard


pokaż cały dział »

Jard 24


pokaż cały dział »


» Komunikacja miejska » PKP » PKS

» Napisz do nas

*

Copyright © 2014-2015 www.jard.pl

*stat4u

projekt ikon: icons8.comDo poprawnego wyświetlania strony masz za starą wersję przeglądarki internetowej!


Zainstaluj najnowszą wersję


Mozilla Firefox 3.6+ Google Chrome 7+ Opera 10.6+ Apple Safari 5.0.2+ Microsoft Internet Explorer 9+