www.bialystok.jard.plBIALYSTOK.JARD.PL


Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Do NOWEGO ROKU z JARDem zostało:
GALERIE ZDJĘĆ
Gospodarka


12:26:40 18-12-2017r.


Bankowość elektroniczna w urzędach stanu cywilnego


Na platformie ePUAP uruchomiona została nowa wersja obsługi płatności, dzięki której opłaty za zamówione online odpisy aktu urodzenia lub małżeństwa, można dokonać przy użyciu bankowości elektronicznej – poinformował resort cyfryzacji.


pixabay.com

pixabay.com


Wniosek o odpis aktu stanu cywilnego jest pierwszą usługą centralną, za którą możemy zapłacić w ten sposób. Ministerstwo Cyfryzacji planuje stopniowo zintegrować moduł obsługi płatności online z kolejnymi usługami, które wymagają opłat.

Żeby zamówić odpis dokumentu należy wejść na stronę Obywatel.gov.pl, potwierdzić swoją tożsamość Profilem Zaufanym (eGO) i wypełnić elektroniczny formularz. Jeśli wniosek składa pełnomocnik, konieczne jest przesłanie upoważnienia w formie załącznika.

"W przypadku gdy odpis dotyczy osoby wypełniającej formularz, dane personalne zostaną automatycznie zaciągnięte do odpowiednich rubryk. Do uzupełnienia pozostaną jedynie dane kontaktowe. Kolejnym krokiem jest sposób odbioru dokumentu. Do wyboru jest odbiór osobisty w urzędzie stanu cywilnego, tradycyjna przesyłka pocztowa lub przesłana na skrzynkę ePUAP wersja elektroniczna dokumentu. Ostatni krok to uregulowanie płatności" - wyjaśnił resort.

Kwota płatności zależeć będzie od liczby i rodzajów odpisów, które zostały wskazane w formularzu. Za odpis skrócony aktu stanu cywilnego zapłacimy 22 zł, za odpis zupełny - 33 zł. Wszystkie koszty zostaną wyszczególnione w bilansie płatności.

W przypadku regulowania rachunku za pomocą bankowości internetowej, po wybraniu nazwy banku, nastąpi przekierowanie do strony logowania danego banku. Przy płatności online prowizja za realizację usług udostępnionych na ePUAP wynosi 0,59 zł.

Płatności internetowe obsługiwane są w systemie Paybynet, prowadzonym przez Krajową Izbę Rozliczeniową (KIR). Udostępnienie tej formy wymaga od urzędu złożenia formularza uruchomienia płatności (dostępnego na stronie: http://www.paybynet.pl/usc).

Dla osób nieposiadających konta internetowego istnieje możliwość zapłaty tradycyjnym przelewem. W tej sytuacji skan dowodu zapłaty należy dołączyć jako załącznik.

Możliwość zdalnego zamawiania odpisów aktów stanu cywilnego to kolejna e-usługa udostępniona w oparciu o System Rejestrów Państwowych. Na początku stycznia przyszłego roku uruchomiona zostanie kolejna e-usługa oparta na SRP– możliwość zameldowania przez internet.

źródło: kic/www.kurier.pap.pl


Inne najcześciej czytane......wkrótce...


Gospodarka


pokaż cały dział »

Wiadomości regionalne


pokaż cały dział »

Najciekawsze


pokaż cały dział »

Wiadomości


pokaż cały dział »

Motoryzacja


pokaż cały dział »

Rozrywka


pokaż cały dział »

Sport


pokaż cały dział »

Zdrowie


pokaż cały dział »

Turystyka


pokaż cały dział »

Kulinaria


pokaż cały dział »

Moda i uroda


pokaż cały dział »

Praca i szkolenia


pokaż cały dział »

Imprezy jard


pokaż cały dział »

Jaga


pokaż cały dział »

Konkursy


pokaż cały dział »

Tele jard


pokaż cały dział »

Jard 24


pokaż cały dział »


» Komunikacja miejska » PKP » PKS

» Napisz do nas

*

Copyright © 2014-2015 www.jard.pl

*stat4u

projekt ikon: icons8.comDo poprawnego wyświetlania strony masz za starą wersję przeglądarki internetowej!


Zainstaluj najnowszą wersję


Mozilla Firefox 3.6+ Google Chrome 7+ Opera 10.6+ Apple Safari 5.0.2+ Microsoft Internet Explorer 9+