www.bialystok.jard.plBIALYSTOK.JARD.PL


Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Do NOWEGO ROKU z JARDem zostało:
GALERIE ZDJĘĆ
Rozrywka

Najciekawsze


12:48:36 06-04-2018r.


„Balladyna” przyjęta owacyjnie w Indiach


Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku zaprezentował spektakl „Balladyna” na 8. Olimpiadzie Teatralnej w Indiach. Publiczność w Mumbaju nagrodziła białostockich artystów owacjami na stojąco.


Balladyna w Mumbaju (dramatyczny.pl)

Balladyna w Mumbaju (dramatyczny.pl)


W czwartkowy wieczór (5 kwietnia) Teatr Dramatyczny zagrał przedstawienie w Nehru Centre w Mumbaju. Do kasy ustawiła się długa kolejka widzów, którzy chcieli obejrzeć „Balladynę” w reżyserii Katarzyny Deszcz. W trakcie spektaklu publiczność kilkakrotnie nagradzała aktorów brawami, a na koniec owacjami na stojąco.

- Pobyt w Indiach jest jednym z cudowniejszych doświadczeń. Ogromne wyzwanie, spotkanie z inną kulturą i mentalnością, zupełnie odmienną. Hindusi są bardzo otwartymi ludźmi, kochającymi teatr, czego dowód dali nam poprzez cudowne przyjęcie. Chętnie tutaj powrócę – mówi Monika Zaborska.

Dwa dni wcześniej (we wtorek, 3 kwietnia) aktorzy zagrali w New Delhi. Widzowie zgromadzeni w Kamani Auditorium także przyjęli ciepło artystów z Polski.

- Indyjska publiczność przyjęła nas bardzo serdecznie. Przybyli widzowie oglądali spektakl w ogromnym skupieniu, z ciekawością przypatrując się kolejnym scenom, by w końcu nagrodzić nas gromkimi brawami. Usłyszeliśmy wiele komplementów i zachwytów. W tej egzotycznej scenerii nasza polska, romantyczna historia zinterpretowana przez Katarzynę Deszcz poruszyła wyobraźnię i serca festiwalowej publiczności – mówi Justyna Godlewska-Kruczkowska.

Białostocki zespół otrzymał liczne dowody sympatii, nie tylko od organizatorów, ale również od lokalnych teatromanów.

- Niech za przykład posłuży historia porannej rozmowy z recepcjonistą hotelu Ashok w Delhi, który jako widz spektaklu wyraził swoje najwyższe uznanie dla kunsztu i talentu polskich artystów. Od rana poszukiwał „polskiej księżniczki”, której historia bardzo go wzruszyła aby na jej ręce złożyć gratulacje i podziękowania całej polskiej ekipie „Balladyny” – dodaje aktorka.

Olimpiada Teatralna to międzynarodowy festiwal teatralny, w trakcie którego swoje osiągnięcia prezentują najwybitniejsi twórcy z całego świata. Wydarzenie ma na celu wzmocnienie i przywrócenie znaczenia współczesnego teatru na świecie. Spektakle prezentowane na festiwalu wybierane są przez Komisję Konkursową, w skład której wchodzi grono międzynarodowych selekcjonerów - wybitnych osobistości związanych z teatrem, uczonych oraz krytyków.

(dramatyczny.pl)


Inne najcześciej czytane...


Najciekawsze


pokaż cały dział »

Rozrywka


pokaż cały dział »

Wiadomości regionalne


pokaż cały dział »

Wiadomości


pokaż cały dział »

Gospodarka


pokaż cały dział »

Motoryzacja


pokaż cały dział »

Sport


pokaż cały dział »

Zdrowie


pokaż cały dział »

Turystyka


pokaż cały dział »

Kulinaria


pokaż cały dział »

Moda i uroda


pokaż cały dział »

Praca i szkolenia


pokaż cały dział »

Imprezy jard


pokaż cały dział »

Jaga


pokaż cały dział »

Konkursy


pokaż cały dział »

Tele jard


pokaż cały dział »

Jard 24


pokaż cały dział »


» Komunikacja miejska » PKP » PKS

» Napisz do nas

*

Copyright © 2014-2015 www.jard.pl

*stat4u

projekt ikon: icons8.comDo poprawnego wyświetlania strony masz za starą wersję przeglądarki internetowej!


Zainstaluj najnowszą wersję


Mozilla Firefox 3.6+ Google Chrome 7+ Opera 10.6+ Apple Safari 5.0.2+ Microsoft Internet Explorer 9+