www.bialystok.jard.plBIALYSTOK.JARD.PL


Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Do NOWEGO ROKU z JARDem zostało:
GALERIE ZDJĘĆ
Gospodarka


14:09:48 24-05-2018r.


22 gminy podpisały w Boćkach kolejne umowy na dofinansowanie dla jednostek OSP


W siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Boćkach marszałek Jerzy Leszczyński i członek zarządu Stefan Krajewski podpisali dziś, 23 maja kolejne umowy na pomoc finansową dla jednostek OSP. Tym razem z dodatkowych środków na wyposażenie, sprzęt gaśniczy, czy umundurowanie cieszyć się mogą strażacy ochotnicy z 22 gmin bielskiego, hajnowskiego i siemiatyckiego.


wrotapodlasia.pl

wrotapodlasia.pl


- Sprawujecie bardzo ważną funkcję w zakresie niesienia pomocy, przyjeżdżacie często pierwsi do zdarzeń i odjeżdżacie ostatni, a dodatkowo działacie w swoim środowisku.  – zwrócił się do strażaków ochotników marszałek Jerzy Leszczyński. - Mam nadzieję, że te pieniądze zostaną dobrze wykorzystane. Dziękuję też wójtom i burmistrzom za wsparcie dla jednostek OSP i za dobra współpracę z samorządem województwa.

- To już kolejne spotkanie, podczas którego podpisujemy umowy na dofinansowanie jednostek OSP. Zarząd województwa z jednakową troską patrzy na całość województwa, na wszystkie powiaty, gminy, dlatego też wszyscy wnioskodawcy, którzy zwrócili się o pomoc, pieniądze dostali – dodał Stefan Krajewski.

W ramach dotacji strażacy mogą znacząco poprawić jakość swojego sprzętu, np. kupić specjalistyczną odzież ochronną: ubrania ochronne, buty, rękawice strażackie, hełmy itp., ale też kupić drobny sprzęt ratowniczo - gaśniczy, służący do zapewnienia gotowości bojowej jednostek ochrony przeciwpożarowej (defibrylatory, motopompy, pilarki ratownicze, wentylatory oddymiające itp.).

Kwota przeznaczana z budżetu województwa na potrzeby OSP jest systematycznie zwiększana. W budżecie województwa na 2016 rok zabezpieczono na ten cel 200 tys. zł. Wsparcie otrzymały wówczas 62 jednostki samorządowe. W ubiegłorocznym budżecie województwa (2017 r.), na taką pomoc zabezpieczono dwukrotność kwoty poprzedniej - 400 tys. zł. - wtedy dotację otrzymało 101 samorządów - wszyscy wnioskujący. W tym roku przeznaczono rekordową kwotę 800 tys. zł.

Gminy z powiatu białostockiego do których trafi pomoc finansowa na wsparcie OSP: Choroszcz, Dobrzyniewo Duże, Gródek, Juchnowiec Kościelny, Łapy
Michałowo, Poświętne, Supraśl, Suraż, Turośń Kościelna, Tykocin, Wasilków, Zabłudów.

Gminy z powiatów bielskiego, hajnowskiego i siemiatyckiego, do których trafi pomoc finansowa na wsparcie OSP: Bielsk Podlaski, Boćki, Brańsk, miasto Brańsk, Czeremcha, Drohiczyn, Dubicze Cerkiewne, Dziadkowice, Grodzisk, Hajnówka, Kleszczele, Mielnik, Milejczyce, Narew, Narewka, Rudka, gmina Siemiatycze, miasto Siemiatycze, Nurzec-Stacja, Orla, Perlejewo, Wyszki.

(wrotapodlasia.pl, mł)


Inne najcześciej czytane...


Gospodarka


pokaż cały dział »

Wiadomości regionalne


pokaż cały dział »

Najciekawsze


pokaż cały dział »

Wiadomości


pokaż cały dział »

Motoryzacja


pokaż cały dział »

Rozrywka


pokaż cały dział »

Sport


pokaż cały dział »

Zdrowie


pokaż cały dział »

Turystyka


pokaż cały dział »

Kulinaria


pokaż cały dział »

Moda i uroda


pokaż cały dział »

Praca i szkolenia


pokaż cały dział »

Imprezy jard


pokaż cały dział »

Jaga


pokaż cały dział »

Konkursy


pokaż cały dział »

Tele jard


pokaż cały dział »

Jard 24


pokaż cały dział »


» Komunikacja miejska » PKP » PKS

» Napisz do nas

*

Copyright © 2014-2015 www.jard.pl

*stat4u

projekt ikon: icons8.comDo poprawnego wyświetlania strony masz za starą wersję przeglądarki internetowej!


Zainstaluj najnowszą wersję


Mozilla Firefox 3.6+ Google Chrome 7+ Opera 10.6+ Apple Safari 5.0.2+ Microsoft Internet Explorer 9+